Wpis z mikrobloga

@wscieklybyk: weź pod uwagę, że cięższe efekty w Lightroomie czy wiele warstw w PSie potrafi nieco zmulić Aira. Nie wiem jak i7, bo sam mam i5, ale może zabraknąć mocy przy np. przesuwaniu efektów z paczek po obrazie. Poza tym sprzęt bardzo spoko i do pracy poza domem się nadaje świetnie, bo bateria i kultura pracy na wysokim poziomie.
No i warto też pamiętać, że nie jest to ekran, na którym
@wscieklybyk: nie ma sprawy :) Jakbyś miał jakieś pytania, to śmiało pisz, bo korzystam z Aira do takich rzeczy od dwóch lat, więc znam go na wylot pod kątem wydajności LR. PS trochę mniej używany u mnie, ale kwestie wydajności też ogarnąłem.
@feelbeats:
No ja chcę głównie do Lightrooma, głównie na wyjazdy zagraniczne gdzie mam ograniczony dostęp do PC.
U mnie LR to głównie narzucenie presetu na zdjęcie + czasem jakieś malowanie. Zrzucam z karty kilka tys. zdjęć + robię selekcję i ogarniam wybrane 300-500. Czy orientujesz się jak z wydajnością przy takim stylu pracy? Nigdy wcześniej nie miałem styczności z MACami, zawsze inwestowałem dużo kasy w PC.
@wscieklybyk powinien na luzie dać radę. Czytnik kart jest szybki, dysk też, więc transfery przyzwoite, z samym LR i presetami daje radę na luzie, u mnie tylko ja Lens Distortions trzeba chwilę poczekać, ale można przywyknąć, a chwila spowolnienia przy obróbce potrafi mieć korzystny wpływ.
Zwróciłbym tylko uwagę na parametry dysku przy tym lapku z Allegro, bo skoro napisane że nowy, to pewnie wymieniany, oby nie na jakiegoś paścia z połową transferu
@wscieklybyk zapis i odczyt na poziomie 950MB/s, więc powinno być ok. Zaskoczyło mnie, że taki dysk tam dają, bo kosztuje osiem stówek za 240GB, więc niezły koszt w kontekście ceny laptopa ;)
@wscieklybyk dysk zewnętrzny z USB 3.0 ;)
A jeśli bezprzewodowo to iCloud, ale darmowo jest chyba tylko 15GB. W zasadzie dowolną chmurę sobie możesz podpiąć, kwestia preferencji już później.