Wpis z mikrobloga

Mirki, miałem kolizję nie ze swojej winy, na 99% szkoda całkowita. Mam do was parę pytań, bo nie chcę sobie zrobić krzywdy w walce z ubezpieczalnią ( ͡° ʖ̯ ͡°)
1. Jak załatwić sprawę samochodu zastępczego? Normalna wypożyczalnia samochodów na OC sprawcy?
2. Co na to ubezpieczalnia, nie będą kazali zwracać kosztów? (miałem 2x taką sytuacje w rodzinie, że przy szkodzie całkowitej, wypożyczalnia kazała zwracać pare tysi za samochód zastępczy)
3. Jeśli wypożyczę samochód zastępczy to ile czasu mogę nim jeździć? (na stronie ubezpieczalni jest napisane, że dają czas 7 dni na kupno samochodu, ale chyba jeszcze czas wyceny itd)
4. Jeśli odwołam się i nie przyjmę pierwszej wyceny szkody to tracę możliwość wypożyczania samochodu?
#polskiedrogi #ubezpieczenia
  • 12
@jdbc:
1. Znajdź firmę, która sama wypożycza w takiej sytuacji samochody. Ubezpieczalnia niezgodnie z prawem ci zabierze za szybko auto i powie, że możesz ją pocałować w dupę. Zostaje wtedy wynajem za własną kasę i odzyskiwanie przez sąd.
2. Firma z 1. będzie wiedzieć ile ci tak naprawdę przysługuje. Jak dobrze kojarzę, to należy się do wypłaty kasy + jeszcze jakiś czas na zakup nowego auta.
3. Ten czas to by
@jdbc: w jakim sensie odwoływanie się? Możesz kwestionować wycenę pojazdu przed szkodą, wycenę wraku po szkodzie, ale przy takich kwotach to wiele nie ugrasz.
Bo może być sens podważyć w ogóle szkodę całkowitą przedstawiając kosztorys przywrócenia do sprawności w cenie mieszczącej się we wcześniejszej wartości auta.

Ten sposób wypłaty odszkodowania to znany sposób na wałki ubezpieczalni, by nie wypłacać za naprawę, którą da się zrobić.
@jdbc: @radziol88: Wycenę wraku po szkodzie bardzo łatwo zakwestionować - wystarczy wystawić wrak na portalach aukcyjnych - udokumentować to oraz udokumentować oferty (można też zgromadzić oferty od firm, które skupują powypadkowce). Sprzedajesz wrak temu kto zaoferuje ci najwięcej i z tym uderzasz do ubezpieczalni sprawcy - powinni z automatu wypłacić ci różnicę pomiędzy ich wyceną a ceną jaką za ten wrak faktycznie otrzymałeś.
Przećwiczone na własnej skórze jakieś cztery lata
@radziol88: A mam pytanie jeszcze odnosnie tej osobnej firmy od wypozyczen samochodow. Dzwonilem zglosic szkode i straszyli mnie juz ze jak wezme z innej firmy auto i przeciagne termin zwrotu to bede placil. To znaczy ze jak firma sobie ubzdura ze za 3 dni mam zwrocic auto to bede musial to zrobic? Nawet bez wyplaty odszkodowania? Czy jak biore osobna firme to na spokojnie jezdze sobie nim tyle ile jest dozwolone
@jdbc: nie zgłaszaj się tak po prostu do zwykłej wypożyczalni, tylko do firmy, która wypożycza auta w ramach OC i której przedstawisz całą sytuację. Ma to być tak, że to oni biorą na siebie rozliczenie z ubezpieczalnią, a ty byś musiał płacić tylko wtedy, gdy podasz im błędne informacje.
@radziol88: dzwonilem do 5 wypozyczalni co chwala sie załatwianiem samochodu z oc sprawcy. Wszyscy mowia ze jak ubezpieczalnia powie po 2 dniach ze koniec wypozyczenia to przyjada i zabiora samochod. Wiec nie jest kolorowo :( Wezme z wypozyczalni ubezpieczalni, bo to i tak na to samo wyjdzie, a moze bedzie bezpieczniej