Wpis z mikrobloga

Koleżanki węgierki, prośba o pomoc. Skuteczny szampon hamujący wypadanie włosów - polecicie coś?

Zanim ktoś powie, że samym szamponem nic nie zdziałam - ma być to uzupełnienie leczenia u endokrynologa oraz suplementacji selenem, cynkiem i biotyną. Dodatkowo rozważam wizytę u trychologa. Wypadła mi chyba z 1/3 włosów ostatnio ale endokrynolog bagatelizuje sprawę bo wyniki dobre... Muszą przestać mi wypadać NATYCHMIAST, bo niedługo nic mi na głowie nie zostanie... ( ͡° ʖ̯ ͡°) #mirabelkipolecajo #wlosy #pomocy #pytaniedorozowychpaskow
  • 28
Dość często okresowo wypadają mi włosy, garściami. Zawsze wtedy stosuję:

a.) lepszą dietę bogatą w żelazo, suplementuję biotebal, humavit skrzyp i pokrzywa, calcium pantothenicum, pijam skrzyp i pokrzywę w formie naparu
b.) szampon radical med przeciwko wypadaniu
c.) wcierki - kozieradka i jantar
d.) henna wax treatment - to jest największy sztos jak postępujesz według instrukcji - hamuje wypadanie i zapewnia ogromną ilość baby hair.

Wszystko razem zawsze hamuje wypadanie.
@kwasnydeszcz: żelazo w normie, wit D nie wiem, ale latem powinno już być lepiej. Zimą bez suplementacji było ok, już przestały wypadać (to nie pierwszy raz, niedoczynność tarczycy..) a ostatnio koszmar po prostu... No takich garści to chyba w życiu nie wyciągałam
@tangerine_: Zamów Wax Pilomax z doz.pl z odbiorem osobistym. Pierwszym i naprawdę działającym był angielski Wax Treatment (Richards&Appleby), który po jakimś czasie - gdy powstała masa podróbek - miał dla odróżnienia dodaną nazwę dystrybutora, tj. Pilomax. Nie wiem jak w przypadku innych, ale zamówiłam kiedyś maskę za 8 zł z e-zebry i był to jakiś podrabianiec przylizujący mi włosy.

http://pilomax.pl/25-lat-laboratorium-pilomax/