Wpis z mikrobloga

#komputery #windows #informatyka #pytaniedoeksperta #ssd #laptopy
Posiadam taki laptop: Dell Inspiron n5110 Intel core i3 2350M 2,3Ghz, 6 GB RAM, 1 TB HDD, Windows 7. Czy opłaca się wymienić dysk na SSD ( jeśli tak to o jakiej pojemności? Dodam że mam dysk zewnętrzny 500Gb.). Laptop posiadam już 6 rok i nie wiem czy zainwestować w SSD( stary HDD mieli jak cholera) czy lepiej zbierać na nowego laptopa? Nie gram w gry, laptop służy mi do testowania oprogramowania i trochę podstaw programowania w javie.
  • 13
@spec_IT: Pewnie, że warto, szczególnie teraz, jak kupisz przyzwoity SSD w okolicach 150zł, do tego ja w takich sprzętach zmieniam procki, kup na przykład coś takiego. O chłodzenie/zasilanie nie musisz się martwić, procek też ma dwa rdzenie, to samo TDP, wsadziłem ich już parę i nigdy nie miałem problemu, chipset obsłuży, temperatury, czy było to Lenovo, czy Toshiba były zawsze w normie. Niby nie dużo, a jednak w
via Android
  • 0
To teraz polećcie dobre dyski SSD. 250 czy 400 GB? 250 GB wystarczy , skoro mam zewnętrzny dysk, ale jeszcze chciałbym Was zapytać o zdanie
@Odczuwam_Dysonans: przede wszystkim gwarancją 3vs5 lat i zastosowaniem technologi smart i nie zauważalną różnica odczytu/zapisu. sam szukam aktualnie do lapka jakiegoś dysku, ale musze kupic jeszcze kieszen, a że lapek słaby bo na i3 to nie chce przepłacać kiedyś sie kupi mocnego lapka ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@Odczuwam_Dysonans: może raz w życiu odkręcałem laptopa, ale z tego co sie orientuje on jest na stałe wlutowany w płyte. dodatkowo trzeba było by zmienić ram bo to 4gb na kosciach ddrl3 1600.. ;) on mi słuzy jedynie do przeglądania stron. myślę, że dodając ssd będzie sie sprawdzał bardziej niż lepiej. do gier tylko pc/konsola.

co do technologi smart to nie orientuje sie ale wydaje mi sie, że nie ( ͡
@Odczuwam_Dysonans: też mi sie to wydaje nie możliwe, ale tylko droższe ssd mają to w opisie ;P może to błekot piarowy. co do pamięci to wiem ze czestotliwosc jest ok jak na lapka. tylko ilość juz nie bardzo lubię dużo zakładek :D. a koszt i5 wraz z płytą jest nie opłacalny już lepiej jak bym kupił i7-5500U 2.4GHz tylko to koszt 500 zł ... więc to praktycznie 50% wartości laptopa :P.