Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję wytoczyć taki element jak na zdjęciu.
Tylko okrągła część, bez rurek w środku. Samo toczenie, ewentualnie frez od strony 'kwadratowej rury'.

Stal nierdzewna 316. Średnica elementu, to około 10cm. Jak na razie pojedyncza sztuka, więc niekoniecznie cnc.

Będę miał do tego projekt w CADzie, ale chciałem się zorientować jakiego kosztu powinienem się mniej-więcej spodziewać.

#frezowanie #toczenie #cnc #obrobkametali

Edit: A może lepiej jakoś wyciąć krążki na laserze/wodzie i to wyspawać? #spawanie #pracaspawaczamnieprzeistacza
Pobierz nsfw - Mirki, potrzebuję wytoczyć taki element jak na zdjęciu.
Tylko okrągła część, ...
źródło: comment_f0St8k0fzKqPRrRRTZOQBIJZFK80tK2F.jpg
  • 8
@SalomonKalu: Raczej zlecić. Nie mam sprzętu i umiejętności. W sumie, to mogłaby być całość frezowana chyba, ale czy wtedy nie musiałoby to być cnc?

Liczę na jakieś porady bo nie znam się zbyt dobrze na obróbce metali.
@nsfw: jak zlecić to nikt Ci tego nie powie, tak jak z mechanikiem jeden powie 100 a drugi 500. Daj to jakiemuś znajomemu co pracuje w firmie mającej takie maszyny to Ci za flaszkę to zrobi.
@nsfw materiał ok. 4,5kg x 15zl = 66zl Obrobka: 4h x 120zl = 480zl Myslę że ewentualna firma której byś to zlecił przygotuje ci ofertę 450-550zl za wykonanie 1szt. Przy seri >50 myślę że do 150zł można negocjować.
Edit: Wszystko też zależy jakie tam tolerancję określiłeś. Ale myślę że w mK takich pieniądzy mogą chcieć. Jest kanałek czołowy a to podnosi cenę.