Wpis z mikrobloga

#!$%@? mnie to że foodtruck to w zamyśle tanie żarcie serwowane za grosze bo nie masz lokalu, kelnera i zastawy tylko kupujesz za drobne i #!$%@? na chodniku a w naszym kraju jest to tak celebrowane i trendy że hamburger w papierku w takiej ciężarowce kosztuje wiecej niż w knajpie xD

#jedzenie #takaprawda #polska #foodtruck
  • 116
  • Odpowiedz
  • 17
@Czachaaa W czyim zamyśle? Przecież to był pomysł by zrobić ruchomą budę która może stanąć pod korporacją albo innym miejscem które skupia ludzi. W zamyśle nigdy to nie miało być tanie.
  • Odpowiedz
@Czachaaa: Największą beke miałem jak widziałem foodtrucka z polskim żarciem i łazany po około 15 zł jak w każdym barze za taką porcje chcą piątaka. Nigdy nie zrozumiem tego fenomenu tak samo jak chodzenie do starbucksa itp tylko po to by wsiąść "najtańszą" kawę.
  • Odpowiedz
@Czachaaa tylko, że mając foodtrack musisz wynajmować i tak kuchnię żeby gotować jezeli chcesz coś robić samemu bo nie można w nim przeprowadzać obróbki wstępnej ani gotować xD chyba, że wszystko robisz z półproduktów to wtedy wychodzi tanio
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 215
@Czachaaa: no właśnie po #!$%@? są te foodtrucki. Raz, że stoją w miejscu. Dwa, że drogo. Trzy, że długo się czeka. Jakie to niby ma zalety? Ja nie znam żadnych.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jamniczek97: ale dlaczego? Co przemawia za modą? Rozumiem, że jakaś knajpa może być modna, bo serwuje super żarcie, ma wczesny wystrój, dobre piwo, świetną obsługę i w ogóle. A co jest fajnego w food trucku, że jest modny?
  • Odpowiedz
musisz #!$%@?ć specjalnie do jakiegoś parku gdzie stoją?


@Czachaaa: no właśnie główna zaleta foodtrucków to to że mi przyjeżdżają pod pracę i mogę zjeść coś ciekawego na obiad zamiast żreć smutny obiad w korpobistro gdzie menu to 20 pozycji w stałej rotacji a połowa z nich to breje, albo czekać na dostawcę z żarciem półtorej godziny
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 100
@Issac: ale o to chodzi, że tego nie ma pod korporacjami, firmami, biurami, uczelniami, szkołami, jeziorami, parkami czy gdzie bym tam się ich spodziewał. Stoją na parkingach pod centrami handlowymi lub w jakimś innym, stałym miejscu w mieście.
  • Odpowiedz
@Pally: przecież nie tylko w Polsce... nie dalej jak w ten weekend byłem w UK i akurat były foodtrucki - oczywiście wszystko droższe niż w knajpach
  • Odpowiedz
@Czachaaa: Poruszałem temat foodtrucków na wykopie wiele razy. Ogółem wnioski są takie

ceny są wyspekulowane na wysokie, bo inni też mają wysokie. Marża jest w #!$%@? wysoka, ludzie w #!$%@? zarabiają a nadal znajdują się debile kupujący to jedzenie. Najprościej nie kupować takiego jedzenia. ALE TO #!$%@? NIE JEST MOŻLIWE. Ciekawość. Przez ciekawość ludzie kupują te jedzenie, bo chcą wiedzieć jak smakuje. Ja tak samo mam. Spróbowałem zajebistego Bao z
  • Odpowiedz
  • 20
@Czachaaa Nie podoba sie to nie kupujesz, a pod wpisem boldupia jakby im ktos ojca sledziem zabil... Jest popyt - jest podaz, prosta zasada. Gdyby wielu ludziom nie odpowiadaly ceny/jakosc serwowanego jedzenia, to tez by nie kupowali i te busy nie mialyby racji bytu, ale najwidoczniej jest inaczej. Tylko #!$%@? wykopki jak zwykle musza sie do czegos #!$%@?, bo w ich nudnym zyciu nie ma innej rozrywki. Skonczycie jak Janusze, z
  • Odpowiedz
@Czachaaa: to idealny przykład jak w Polsce robią Amerykę dla nowobogackich. McDonalds, w USA najgorszy sort fast fooda, w PL RESTAURACJA. Pizza Hut to samo, w USA drive thru w PL kelnerzy.
Food truck w USA, bułka z parówka za 1 dolara, sprzedawana przez najbiedniejsza cześć społeczeństwa, w Polsce profesjonalny kucharz i ceny z kosmosu.

Ktoś gdzieś popełnił błąd.
  • Odpowiedz
@Czachaaa: Mi się te całe kampery z żarciem kojarzą wyłącznie z najgorszymi budami z dawnych lat bez żadnych zasad higieny i żarciem, po którym masz w kiblu problemy. Nic mnie nie przekona do jedzenia i w dodatku dwukrotnego przepłacania w takiej budzie.
panczekolady - @Czachaaa: Mi się te całe kampery z żarciem kojarzą wyłącznie z najgor...
  • Odpowiedz