Wpis z mikrobloga

@Logytaze: Przyjemne z pożytecznym. Przyjemnością jest fakt polowania, wiesz instynkt który niektórzy maja od tysięcy pokoleń. Argument o znęcaniu się jest inwalidą, zwierzęta giną w męczarniach zjadane przez drapieżniki w przeciwieństwie do odstrzału.
Manualna selekcja ilościowa i jakościowa populacji dzikich zwierząt jest nieuniknioną konsekwencją rozwoju cywilizacji. Zmniejszenie liczby drapieżników powoduje niekontrolowany rozrost populacji ich ofiar. To powoduje, że w rozmnażaniu biorą udział słabe i chore osobniki w konsekwencji 'zanieczyszczając' pule genetyczną
Nie wiesz jak wyglądają polowania czy po prostu wykrwawianie się przez godzinę zwierzęcia nie jest twoim zdaniem formą znęcania?


@Logytaze: Bywałem na polowaniach i nigdy czegoś takiego nie zaobserwowałem. Zauważyłem za to grono ludzi, którzy całymi dniami budowali i remontowali paśniki dla zwierząt i pilnowali aby rolnicy nie mieli zniszczonych upraw.

Ba, ratowali zwierzęta z wnyków zastawionych przez kłusowników.
@Logytaze kolejny hipokryta:) ja poluje bo lubie dziczyzne i jestem przeciwko hodowlom zamknietym.

Ty to chyba masz doczynienoa z przyroda tylko przez internet,szkoda ze spoleczenstwo staje sie tak tępe.
Strzal do zwierzyny to tylko przywilej mysliwego, glownym cel3m jest gosp lowieca
@Logytaze: ale naciągasz to co napisałem. Przykre to ( ͡° ͜ʖ ͡°) Odniosłem się do tego co napisałeś i piszesz o kompromitacji, chyba to jednak ty stoisz przed lustrem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

"Polowania są tak wspaniałe, że dla rolników myśliwi są wrogiem numer jeden, ponieważ ich gospodarstwa są dewastowane przez dziki"


Poprzyj to jakimś dowodem, bo u mnie w okolicy nie słyszałem
@Logytaze zdajesz sobie sprawe, że zwierzyny łownej jest więcej niż kiedykolwiek? Poza tym pozdrawiam pola (twojej ulubionej pewnie) soi. Gdyby nie myśliwi to kosztowała by wielokrotnie więcej. Każdy wegetarianin powinien wiedzieć ile krwi zwierząt przelewa sie po to żeby pola uprawne nie były niszczone.
@Logytaze: bawią się to doskonałe słowo, typowy Polak nie chce widzieć w sobie prawdy czyli chłopa uciskanego przez awanturującego się po karczmach szlachcica, tylko chce widzieć w sobie POTĘŻNEGO sarmatę na koniu z zagonem psów polującego na dziki. A wygląda to jak zwykle - spęd pijanych januszy wożących się po lesie i robiących ŁUŁUŁUŁUŁUŁU jak indianie i strzelających do rowerzystów bo im się #!$%@? z dzikiem XDD
źródło: comment_VlmfJiMV8kMZfplWaV7sbHwIoUdiAfUw.jpg
@Logytaze: nie wiem jakim ty musisz być pajacem żeby nie wiedzieć że od polowania rośnie penis. za grubą zwierzynę masz +1cm a za drobną +0.5cm.
zawołaj jak wrócisz z lasu i pochwal sie rezultatami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@HHHHHH: Jeśli twój przodek skakał po gałęzi a dziad srał za chałupą to ty także masz to robić? Żyjemy w XXI wieku, ludzkość potrafi hodować zwierzęta na ubój, większość świata nie ma problemów z masowym głodem. Myślistwo nie jest kluczowym elementem zdobywania pokarmu.
@Logytaze: Znam akurat dobrze środowisko myśliwych z woj. świetokrzyskiego. I nie ma co tu robić jakiegoś patosu, jak to maja w zwyczaju wykopki. Większość mysliwych z mojego regionu to wąsate janusze z brzuchami, często emerytowani policjanci, prawnicy, lekarze. I takie wspolne polowanie to dla nich jedna z nielicznych okazji do zachlania mordy z dala od domu. Jak ktoś zrobi badanie alkomatem na polowaniu to gwarantuje że trzezwych bedzie max 10% (
@ChamskoCytuje: To właśnie z tego powodu tak ciężko się dostać do takiego koła. Nawet online ciężko znaleźć informacje jak się zapisać albo jakieś kontakty konkretne. Mówię np o skarżysku kamiennej.
Nie ma nic złego w zabijaniu zwierząt, o ile człowiek nie czerpie sadystycznej przyjemności z zadawania bólu, a po prostu lubi coś ustrzelić i nie jest to rowerzysta (chociaż blokowanie dużych miast swoimi strajkami też mnie denerwuje to nie powinno się ich zabijać). A jak przy okazji wystrzelają dziki i wilki to byłoby miodzio. Mogliby też rozwalać zdziczałe psy, bo przynajmniej na wschodzie są z nimi problemy.
Rolnikom dałbym po strzelbie i
@wiesiu2: Nie prawda :>

Jeśli chcesz się dostać do jakiegoś koła łowieckiego to najszybciej zrobić to tak:
Wchodzisz na https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy#
Robisz to co na screenie poniżej.
1-Odpalasz "Mapy BDL"
2-Ustawiasz mapę łowiectwa
3-Naciskasz "I" w celu zebrania informacji
4-Naciskasz na wybrany obwód łowiecki i patrzysz do jakiego koła łowieckiego należy oraz do jakiego zarządu okręgowego należy.

Następnie masz dwie drogi:
Szukasz kontaktu do koła, którego obwód Ci się spodobał i
źródło: comment_QO70g8D8VfNESr1qFT1RwCKyYPj6lyCr.jpg
zabawa, rozrywka, czy chec zabawy w to, widzisz nie masz prawa innemu czlowieki tego zabronic, no ale lewusy to lemingi i nie potrafia tego zrozumiec


@Sweet_acc_pr0sa: Zobaczymy, jak przypadkiem Ci psa zastrzelą, to będziesz taki mądry. Jestem w stanie wysłuchać różne argumenty, ale Twój jest głupi, jeśli dla Ciebie zabijanie zwierząt i warcaby to taka sama rozrywka to daj spokój XD
@Frenetyk prawda jest taka że cała ludzkość żyje na masowej hodowli i usmiercaniu zwierząt. Wolę sam polować i mieć dostęp do obecnie najzdrowszego mięsa, niż jeść syf z fermy itp. Jak ktoś ma z tym problem to jest idiotą bo moje zabijanie w porównaniu do tego co robią koncerny to jest śmiech na sali.
pojemność ekologiczna środowiska poczytaj sobie bambaryło o tym a nie sprzedawaj mi gówna od twojego guru z korpo co #!$%@? wie. O dziwo większość dr i prof z którymi miałem ekologię jest myśliwymi.


@Lukather: ale to tak siedzisz i stwierdzasz: Ale bym tak ograniczył trochę przyrost zwierzyny w lesie. Zostanę myśliwym.

Pytam serio.
Chciałbym, aby był to celny strzał w głowę, ale tak nie jest.


@Logytaze: nie strzela się w głowę tylko w klatkę piersiową, efekt ten sam i równie błyskawiczny. Pocisk karabinowy to nie jest szpada, która przechodzi na wylot ładną czystą dziurką. Trafiając na tkanki miękkie masz efekt jak poniżej w żelu balistycznym - pocisk ma niespełna 8mm, ale chwilowy kanał w tkankach miękkich wywołany falą ciśnienia to kilkanaście centymetrów średnicy, czyli
źródło: comment_BYBMl4g8bBizgoi4oxd9yUCxfjccV6kO.jpg