Wpis z mikrobloga

Nieważne jaki będzie wynik dogrywki. Chorwacja pokazała się z fantastycznej strony na tym mundialu. Wygrane baraże, przebiegnięte kilometry podczas dogrywek i serce do gry. Klasa! Co ciekawe jest to jeden z nielicznych zespołów, nie licząc oczywiście drużyn afrykanskich, gdzie występują rdzenni piłkarze.

Dla mnie są już wygranymi tych mistrzostw. Oby udało im się wywalczyć medal, bardzo sobie na to zasłużyli.

#mecz
#mundial
  • 5
Co ciekawe jest to jeden z nielicznych zespołów, nie licząc oczywiście drużyn afrykanskich, gdzie występują rdzenni piłkarze


No tak ludzie, którzy mieszkają od kilku pokoleń w jakimś kraju nie są rdzenni, bo mają inny kolor skóry niż większość. Kiedy wykopki skończą pisać takie niemiłe i krzywdzące rzeczy?
@mdogie: przecież dużo było drużyn z (xD)rdzennymi(xD) piłkarzami. Fajnie, że jest to w ogóle dla Ciebie jakiś wyznacznik drużyny czy ma rdzennych mieszkańców czy nie. Śmiechłem przez wpis, który chciałeś najwyraźniej żeby wyglądał dobrze btw. xD
Kolego o grecko brzmiącym nicku, mam napisac, że jestem czarny, żebyś nie musiał od razu widzieć we mnie ONRowca? Bardzo wielu piłkarzy, którzy mieszkają od kilku pokoleń w jakimś kraju ma podejście do gry w reprezentacji podobne do Karima Benzemy. Bardziej miałem na myśli poczucie poświęcenia dla reprezentacji. Na przyszłość
@zagrozonyrys: nie no, rdzennymi może nie są, co nie zmienia faktu, że czują się pewnie obywatelami kraju dla którego grają i są z tym krajem związani. Ale jak widzisz Polaczek zawsze musi nawet takie coś drużynom wypomnieć xD beka z tego typa