Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Cześć :).

Na weekendzie będę miał wyjazd do Krakowa, przy okazji stwierdziłem, że zabiorę ze sobą różową, żeby się pokręcić po okolicy, pozwiedzać. Powiedzcie mi, bo strona jest co najmniej pochrzaniona, jak wygląda kwestia zwiedzania Wawelu? Trzeba wcześniej rezerwować bilety? Da się to załatwić przez internet? Czy liczba wejść jest ograniczona, czy bilet kupię bez problemu "z marszu" na miejscu?
Chcielibyśmy skoczyć sobie też do kopalni w Wieliczce, jak wygląda tam kwestia wejść? Jest możliwość indywidualnego zwiedzania, czy tylko z przewodnikiem? Bilety dostanę na miejscu, czy są jakieś limity wejść i trzeba robić rezerwację?

Z góry dzięki za pomoc :).

#krakow #wieliczka #wawel #podroze #zwiedzajzwykopem
  • 10
@Glenroy: Wawel: liczba wejść na dzień ograniczona, można kupić bilet na miejscu, można przez neta, tam jest kilka różnych komnat/kościół i z tego co pamiętam na wszystko są osobne bilety.

Wieliczka: też można rezerwować bilety przez neta, na konkretne godziny, ja bym kupiła przez neta, bo ostatnio jak chciałam rezerwować to na konkretne dni nie było w ogóle miejsc, a teraz sezon turystyczny.
@Glenroy: do Wieliczki kupuj bilet przez internet, chyba że lubisz sobie godzinę-dwie postać w kolejce do kasy. Warto się wybrać do tężni - zwłaszcza w upał jest to świetna sprawa.
Wawel - zdecydowanie przez internet.
@Glenroy: @Bellie: Nie ma możliwości kupienia biletu na ekspozycje Zamku przez internet. Można tylko zarezerwować (formularz na stronie). Dodatkowo usługa rezerwacji jest płatna. Chyba że coś się zmieniło, wtedy poproszę o link.

Do katedry i muzeum katedralnego kupujesz bilety w "proboszczówce", a na wystawy Zamku w Centrum Promocji i Informacji, ceglany budynek poaustriacki. Bilety kupisz bez problemu o 9:00, potem zaczynają się kolejki.
Ekstra! Dzięki wszystkim za ogromną pomoc :).

dodaj do wycieczki muzeum pod płytą rynku krakowskiego


@LG94: Dodane :). Mamy trochę ograniczony czas, ale rynek na pewno odwiedzimy, szkoda było by pominąć podziemia :)

na Wawelu warto katedrę , skarbiec komnaty (w tej kolejności). Z Wieliczka - jedź do bochni jakby nie było biletów. Starsza, mniej rzeźb za to bardziej industrialna.


@gregor40: Właśnie każdy polecał mi katedrę, sam bardzo chciałem się