Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć Mirki, mam problem z moją różową albo to ze mną jest coś źle. Ja 29 lat, mam jednoosobową działalność gosp. - robię analizy finansowe 5-6k netto zależności od miesiąca. Różowa 25 lat, pracuje jako kosmetyczka/fryzjerka i wyciąga 2200 netto na miesiąc. Jako że zarabiam znacznie więcej to do pracy podchodzi niechętnie i jest bliska rezygnacji(mimo że jej wypłata starcza na życie a moją odkładam). Ja zarabiam coraz więcej i prawdopodobnie mimo moich namów różowa rzuci pracę i pracować będę tylko ja. Znamy się już 4 lata i różowa zaczyna powoli nalegać na ślub. I tu powstaje problem. Na początku znajomości zaznaczyłem, że w przypadku małżeństwa chciałbym spisać intercyzę ale ona potraktowała to jako żart. Ja traktuję to jako konieczność ponieważ sam miałem rodziców po rozwodzie i wiem jak to wygląda, a nie zamierzam w przypadku rozwodu,a nie chcę oddawać jej pieniędzy na które ja pracowałem jak ona siedziała w domu (a tak prawdopodobnie będzie). Dodatkowo do całej sytuacji wkroczyła jej matka, która uważa mnie za prostaka i ciągle narzeka, że "gdybym kochał to bym się w intercyzy nie bawił". Z drugiej strony zainwestowałem w ten związek na prawdę dużo, a sama dziewczyna jest czystym złotem i nie chcę tego zniszczyć. I co o tym sądzicie mirki ?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów

Co zrobić ?

  • Trzymać się swojego zdania i spisać intercyzę 94.6% (1080)
  • Różowa ma rację i dać sobie spokój 5.4% (62)

Oddanych głosów: 1142

  • 41
  • Odpowiedz
Ja bym spisał, ale najpierw lepiej chyba pogadać, wytłumaczyć o co chodzi itp. Jak te 2200 starczy na życie i twoją pensje odkładacie to się zapytaj czy ona woli mieć odłożone pieniądze na cokolwiek czy woli żebyś pracował 12h dziennie żeby ona miała pieniądze xD
  • Odpowiedz
  • 25
@AnonimoweMirkoWyznania ale jakiej ty się odpowiedzi spodziewasz na wykopie? Przecież już pisząc dobrze wiesz jaka będzie odpowiedź. Sam decyduj, nie pytaj wykopków jak ma wyglądać Twoje życie. Tym bardziej że są setki maluch czynników wpływających na całość.

Poza tym chyba chcesz tej intercyzy? No to wiesz co robić.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: intercyza jest z miłości . W 2016 roku zamknięto 271 884 jednoosobowych działalności . W tej formie bez intercyzy komornik przy zadłużeniu windykuje do suchej nitki łącznie z garnkami teściowej z posagu.intercyza ochroni ją.

Poza tym niepracowanie bez dzieci to chyba wykorzystywanie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Prowadzenie DG to ogromna odpowiedzialnosć, błędna analiza zakończona przegranym pozwem, nietrafiona inwestycja czy duży kredyt na firmęi jesteś z długiem na setki tysięcy złotych. Intercyza ją przed tym ochroni, więc to powinien być koronny argument.

Z drugiej strony, dziwisz się? Wyjdzie za ciebie, 5 lat będzie siedzieć w domu i rodzić dzieci a potem coś ci strzeli do głowy i zechcesz odejść z kochanką - ona zostanie z NICZYM.
  • Odpowiedz
jest bliska rezygnacji(mimo że jej wypłata starcza na życie a moją odkładam). Ja zarabiam coraz więcej i prawdopodobnie mimo moich namów różowa rzuci pracę i pracować będę tylko ja


@zestolicy: Czytałeś to w ogóle? Właśnie OP ją ZACHĘCA do tego, by nie porzucała pracy, by zostać z niczym. To ONA nalega na ślub, a więc pewnie sama będzie cisnąć o gówniaki. To wygląda tak, że ona chce sobie już decydować o tym, że OP pracuje, a ona sobie siedzi w domu i tyle.

Skoro do tej pory maciewspólne oszczędności, a może jakiś inny majątek (nieruchomość, samochód) to zaproponuj spisanie intercyzy wraz z wniesieniem tego
  • Odpowiedz
@bezbekpol: wspólne oszczędności wzięły się stąd, że skoro teraz im 2K które one zarabia starcza, to znaczy że żyją za jej pieniądze a OP wszystko co zarobi odkłąda. Czyli bez jej pensji, odkładałby mniej i ta różnica to są włąśnie wspólne oszczędnośći.

Tak, czytałem cały wpis i widzę, że ją zachęca do rzucenia pracy, ale o tym nic nie pisałem.
  • Odpowiedz
@cecyl: @zestolicy: przy czym intercyza w celu ochrony majątku ma sens wtedy, gdy majątek jest na żonę ;) Więc raczej nie to o co chodzi OPowi. Przy czym jest to jakiś argument "za", oczywiście.

lat będzie siedzieć w domu i rodzić dzieci a potem coś ci strzeli do głowy i zechcesz odejść z kochanką - ona zostanie z NICZYM. Zero emerytury, osczędności, majątku
  • Odpowiedz
@Chlaposz_Minetosz: Tak, ale z tego co wiem, ten przykład jest z dupy, bo sąd podważy intercyzę, jeżeli 2 strony ustaliły, że kobieta siedzi w domu i wychowuje dzieci, a tylko facet zarabia. Natomiast tutaj OP jest na przegranej pozycji, bo on nic z dziewczyną nie ustala, tylko ona sama idzie w to, że sobie przestanie pracować i OP ma zarabiać na nich. Na miejscu OPa, zabierałbym dowody na to, że
  • Odpowiedz
BiałyEkolog: Spisuj intercyzę. Ja jak kiedys powiedziałam (akurat był temat przy stole o intercyzach) przy rodzinnym spotkaniu w domu mojego chłopaka że dobrze ze ludzie spisują intercyzy i że ja tez tak zrobię to wywołało to kłótnie, autentycznie. Oczywiście hurr durr, intercyza? A kto to widział? A po co? W przypadku rozwodu? A co ty nie ufasz swojemu męzowi? Dziecko, ty jeszcze ślubu nie masz z naszym Mireczkiem a już o
  • Odpowiedz