Wpis z mikrobloga

@kmlnvm: w jednym optyku mi powiedzieli, że oni nie ryzykują z wstawianiem szkieł do takich kupnych oprawek, a w drugim normalnie się zgodzili, ale musiałam podpisać jakiś papierek, że biorę na siebie odpowiedzialność jak coś się z tymi oprawkami stanie. Nie chciałam iść do żadnych takich optyków typu Vision express, więc najlepiej ogarnij co tam u siebie masz ze spoko opinią. no i wiadomo, że lepiej kupić droższe, ale lepsze oprawki
  • Odpowiedz
Jasne, ale warto miec 'swojego' optyka. Wiekszosc nie robi problemow, ale gwarancje tylko na szkla jak cos (i jak zamawiasz oprawki za kilka dolkow warto wziac od razu 2-3 pary i w razie wu samemu nawet sobie szkla przelozyc) a gro woli wstawiac szkla w przez siebie zamowione z Chin oprawki :D
  • Odpowiedz
@kmlnvm: da sie, z tym ze musisz znac recepte w kazdym aspekcie. Na grupie na fejsie byly osoby, tematy ktore to robily, mimo tego istnieje ryzyko ze da Ci złe szkła, o zlych parametrach, imo nie warto ryzykować, lepiej kupić same oprawki i zlozyć w polsce, bo cena szkiel ze zwyklym antyrefleksem to nadal malo.
Poza tym to juz lepiej kupic oprawki i wyslac do tego optyka co sklada okulary na
  • Odpowiedz
@Shadou: chcę sprawdzić jak wygląda to jakościowo i cenowo, zamówić parę rodzajów oprawek na ali, parę rodzajów oprawek ze szkłami i porównać sobie jakby to wyszło stacjonarnie a w przypadku gdyby szkła były złe to mam przecież opcję założenia sporu, "receptę" mam na szkła więc chińczyk musiałby się postarać żeby coś pomylić
  • Odpowiedz
@kmlnvm: a jak udowodnisz ze dal Ci zle szkla? masz optyka ktory Ci to wszystko przebada i podpisze sie pod tym? Nawet wtedy ali nawet jezeli przyjmie Twoja strone sporu moze zazadac zebys to wszystko odeslal.
Wiesz ze oprawki+szkla z chin to nadal 150-200zl?
  • Odpowiedz
@Shadou: mam optyka który zrobi mi badanie taką maszynką, nie wiem jak się nazywa, ona wypluwa parametry szkieł. Nawet jeśli 150-200zł to będzie i tak dobry deal. Oczywiście jeśli jakość oprawek będzie spoko, bo większość oprawek które są dostępne w Polsce a są w przedziale cenowym 50-150zł są do bani po prostu (przynajmniej te w stacjonarnych salonach).
  • Odpowiedz
@kmlnvm: To już możesz się próbować bawić. Cena oprawek to jest dramat. Zwykle plastikowe kosztują po 100-300zl.. ale na ali też żadnych ciekawych nie widziałem. Przyszły mi niby polecane, cena 35(?) zl a takie delikatne ze szkoda byłoby w to szkło włożyć. Na tym etapie przestałem szukać bo w podobnej cenie w fielmanie znalazłem, normalne grube plastiki tyle że nie mat.
  • Odpowiedz
@kmlnvm: nie robilam tak ale widzialam juz wiele recenzji osob, ktore potem sprawdzaly okulary u optykow i wszystko sie zgadzalo. Gdzieś miałam nawet zapisane ze 2 sklepy takie z polecenia, może je jeszcze znajdę to wrzucę.
@Shadou: polecam markowe sklepy na ali z ichniejszymi wyrobami. AOFLY, Merry's, Veithdia - psłoneczne mają zajebiste a oprawki też niczego sobie. Mam oryginalne Vougi tutaj z salonu, za same oprawki dałam 500 złotych i
  • Odpowiedz
@ladyofpainn @Shadou @aethos: bardzo dziękuję za pomoc, zamówiłem na razie testowo jedne oprawki ze szkłami, łączny koszt ok. 108zł. Jeśli okażą się jakościowo dobre to biorę więcej różnych do testów, bo stacjonarnie za moje oprawki i szkła płaciłem ponad 600zł ( ͡° ͜ʖ ͡°) a okulary wymieniam tylko dlatego że oprawki się zużywają. Wadę mam taką samą od lat.
  • Odpowiedz