Wpis z mikrobloga

Właśnie pożyczyłem książkę "Człowiek z Wysokiego Zamku" Phillipa K. Dicka. Po szybkim wciągnięciu pierwszych 70 stron muszę powiedzieć że jest bardzo dobra! Dawno się tak nie wciągnąłem w lekturę:) Ktoś czytał coś tego autora? Kilka filmów na podstawie jego książek widziałem i tyle wiem

#dick
  • 10
@NapoleonV: Ja czytałem jak dotąd jedynie "Czy Andraoidy śnią o elektrycznych owcach?" i również jest wybitne, chociaż oszczędne w opisach, ale bardzo przyjemnie napisane ;]. Jeśli lubisz takie klimaty, to baaaardzo polecam Ci zbiór opowiadań "Ptak Śmierci" Harlana Elissona. Znajdziesz tam między innymi "Nie mam ust, a muszę krzyczeć" (i have no mouth but i must scream) jedno z popularniejszych jego opowiadań. Cały zestaw naprawdę genialny, ale trzeba cały czas być
@NapoleonV: No więc to jest właśnie wszystko autorstwa Phillipa K. Dicka, w większości z opowiadań, które mają ogólnie mało wspólnego z treścią filmów. Wspomniane Czy androidy śnią o elektrycznych owcach to Blade Runner. Pamięć absolutna - Przypomnimy to panu hurtowo i tak by można wymieniać.

Ja, robot to Asimov, się machnęłam :P Pozytronowy detektyw.
@Xanthia:

Nie wziąłem jej dla Pratchetta którego średnio lubię, a dla Gaimana, bo poza tym czytałem wszystko co wyszło spod jego pióra. Łącznie ze scenariuszami komiksów. Dobry Omen był mi niedostępny, aż przekroczyłem dzisiaj mury biblioteki publicznej. Aż z wrażenia cegiełkę kupiłem:)