Wpis z mikrobloga

Ostatnio kupiłem sobie to PlayStation 3, które jest moją pierwszą konsolą z sklepem cyfrowym. Dotychczas grałem okazjonalnie na PlayStation 2. Tak, więc odpalam konsolę i od razu przystępuję do konfiguracji sieci internetowej, potem loguję się na wcześniej utworzone przeze mnie konto PSN po czym wchodzę do sklepu. To co tam zobaczyłem zwłaszcza po dodaniu filtru, aby pokazywało tylko gry z PS3 sprawiło, że zwątpiłem. Ceny gier wbiły mnie w ziemię jak meteoryt.
Nie wiem czy ja jestem taki biedny czy może ceny są chamsko skalkulowane na złotówki z "ojro" lub innych dolarów z dodatkową marżą? Fakt widać było kilka promocji, które są całkiem fajne jak np. Diablo III: Reaper of Souls - Ultimate Evil Edition za 42 zł. Za taką grę cena chyba nie jest wygórowana chociaż nie widziałem jeszcze ile kosztuje używka na Allegro.
Po przekalkulowaniu większości cen na Euro lub Dolary wyglądają one dużo lepiej.
Najbardziej chyba mnie rozwaliło to ile trzeba zapłacić za GTA V czyli 149 zł. Na Allegro ewentualnie OLX można tę grę kupić za około 20-40 zł w wersji pudełkowej w dobrym stanie. Podobnie przedstawia się Far Cry 4 jedna tu jest jeszcze gorzej, bo cena wynosi 239 zł za grę sprzed 4 lat w wersji na starą konsolę. Co ciekawe na amerykańskim PSN wersja na PS3 kosztuje 29,99$ co na polskie daje około 111 zł czyli dużo mniej. I teraz mnie zastanawia jedna rzecz, mianowicie czemu wersja pudełkowa do, której trzeba zużyć plastik, koszt produkcji płyty i tłoczenia, przewiezienie do sklepu jest tańsza niż dużo bardziej ekologiczna wersja cyfrowa? Przecież to jest jakiś absurd. Najciekawsze jest to, że paczka FC3 + FC4 jest tańsza niż samo FC4, gdyż wynosi 119 zł.
Wygląda na to, że nie ma znaczenia jaki sklep sieciowy z grami będzie działał w Polsce i da nam te złotówki zamiast Euro praktycznie wszystko będzie dla nas za drogie i jedynie będzie nam się opłacać kupowanie wersji pudełkowych lub na przecenach.

#ps3 #psstore #ceny
  • 16
  • Odpowiedz
@Masterpolska94: W PS Store warto kupować tylko na dużych promocjach (jest kilka w roku). Poza tym tylko rynek używanych gier na płytach, zwłaszcza na PS3 gdzie gry są tanie. Gry w tym sklepie trzymają ceny baaardzo długo :) Ale jak poczekasz na promocję to na pewno znajdziesz coś dla siebie. O ile mnie pamięć nie myli to następna albo pod koniec wakacji, albo na Halloween.
  • Odpowiedz
@Kikuchiyo: Właśnie dlatego jak zobaczyłem te ceny to zdecydowałem się obejść parę pobliskich loombardów w poszukiwaniu gier i znalazłem parę fajnych tytułów. Na promocje cyfrowe będę jeszcze polować skoro najbliższa jest pod koniec wakacji.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kikuchiyo fakt, ze gry na plytach są tanie, ale halas jaki generuje konsola podczas ich dzialania jest dla mnie za wysoki. Jakieś świsty i zgrzyty. Rozwiazalem ten problem zakladajac na konsoli cobra ode. Teraz tylko przed uruchomieniem gry musze sie troche nagimnastykowac z podmiana plytek, ale przynajmniej mam cisze podczas grania :)
  • Odpowiedz
  • 1
@kubabe Zauważyłem to niestety jak podczas gry w Crysis 2 konsola doładowuje pewne elementy. Wtedy napęd tak dziwnie zgrzyta co bardzo denerwuje.
Jak pobrałem sobie z ciekawości parę wersji demo to było czuć ogromną różnicę. Nie było słychać nic tylko dźwięki gry wydobywające się z głośników telewizora.
W tym Xbox 360 ma przewagę, bo pozwala na pełną instalacje na dysku, a gry PS3 tylko czasem pozwalają na instalację części danych.
  • Odpowiedz
Najbardziej chyba mnie rozwaliło to ile trzeba zapłacić za GTA V czyli 149 zł. Na Allegro ewentualnie OLX można tę grę kupić za około 20-40 zł w wersji pudełkowej w dobrym stanie. Podobnie przedstawia się Far Cry 4 jedna tu jest jeszcze gorzej, bo cena wynosi 239 zł za grę sprzed 4 lat w wersji na starą konsolę.


@Masterpolska94: jeśli chciałbyś coś kupować cyfrowo, to odwiedź https://psprices.com/region-pl/index?platform=PS3

Możesz sobie sprawdzić
  • Odpowiedz
  • 0
@Naxster No i kupuję, ale z dysku gra się o wiele lepiej i konsola jest bezgłośna podczas, gdy płyta cały czas zasysa w tym napędzie generując denerwujące dźwięki.
Na dodatek jak gdzieś się pojedzie to można wziąć tylko konsolę i nie trzeba taszczyć pudełek z grami.
  • Odpowiedz
@Masterpolska94: na to ostatnie wystarczy taki "zeszycik z przegródkami na płyty, no ale ok, rozumiem. Nie pomyślałem w ogóle że mozan wozić ze sobą konsole ,ale twoje argumenty mają sens.
  • Odpowiedz
@Masterpolska94: na Steamie gry też są w #!$%@? drogie bez promocji. A promocje na PS Store zmieniają się co tydzień + wpadają każdego tygodnia jeszcze jakieś pojedyncze okazje, więc nieprawda że są kilka razy w roku. Są cały czas.

I jak już gra jest w promocji na PS Store, to najczęściej zniżki sięgają 60-80%, więc np. z 80 czy 100 zł nagle robi się 20. Bez promocji absolutnie nie kupuj,
  • Odpowiedz
@Kikuchiyo:

Gry w tym sklepie trzymają ceny baaardzo długo :) Ale jak poczekasz na promocję to na pewno znajdziesz coś dla siebie. O ile mnie pamięć nie myli to następna albo pod koniec wakacji, albo na Halloween.


Co ty gadasz, przecież promocje są regularnie xD każda trwa 2 tygodnie i zmieniają się co tydzień, raz jedna raz druga.

@Masterpolska94: jak tylko się trafi promocja na PS Store, to
  • Odpowiedz
@Masterpolska94: masz co tydzień parę dużych gier na ostrych przecenach. Dalej, większość gier kosztuje 70 złotych i jest przeceniana na 20, to są bardzo niskie ceny, tak niskie że pudełka z allegro mogą się chować.
Zwłaszcza że jak masz cyfrówke to odpalasz kiedy chcesz i nie bawisz się z płytami.
  • Odpowiedz