Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć, mam dosyć nietypową sytuację i proszę o szczere opinie na temat takiego zachowania koleżanki z pracy.

Może zacznę od tego, iż nasz zespół liczy 4 osoby. Mamy 4 lokalizacje w Polsce, które ogarniamy. Do tej pory zajmowały się tym 2 osoby. Ja oraz jedna dziewczyna - nazwijmy ją Kasia. Pracowałyśmy sobie naprzemiennie po kilka dni. W sumie temat był zawsze ogarnięty, problemów raczej nie było. W tym momencie zajmuję się jedną lokalizacją i mogę śmiało stwierdzić, że ogarniam temat (wiem co i jak i do kiedy należy zrobić), Kasia przejęła 3 pozostałe (w tych lokalizacjach akurat zawsze było mniej pracy; teraz pracuje w domu i nie musi dojeżdżać grubych km do pracy). Kierownik postanowił awansować kolegę z niższego strzebla do nas do biura, i w tym momencie jest nas 3. Kolega - nazwijmy go Piotrek jest bardzo ogarnięty i kumaty, wie co robi. Tak więc ja i on zajmujemy się jedną lokalizacją naprzemiennie.

Sytuacja, której wpis dotyczy, obejmuje Kaśkę. Od kiedy Piotrek pracuje, ta napastowuje go mailami na forum kierownika i jego przełożonych co jest nie zrobione, co powinien zrobić i dlaczego, a dlaczego nie. O ile to jest w porządku, bo może faktycznie kontroluje jak się nowy pracownik spisuje, tak dla mnie zaczyna być to irytujące. A dlaczego? ponieważ do mnie również zaczęła wypisywać maile z dziwnym podtekstem, że czegoś nie ogarniam i smsy (choć tak faktycznie nie jest). Do tej pory nie miałyśmy między sobą jakichś spięć, zawsze się dogadywałyśmy i było ok. Pracuję już jakiś czas w tej firmie (w zasadzie nawet o miesiąc dłużej od niej) i znam temat już całkiem dobrze.
Przykładowo: jest pewna rzecz, którą można wykonać wieczorem (żeby na rano była gotowa), ale nie trzeba. Po prostu nie ma to znaczenia czy zostanie wykonana wieczorem czy rano. A nawet osobiście wolę, żeby została wykonana rano. Napastowała mnie dzisiaj smsami o 21:00 dlaczego to nie jest zrobione, że nieładnie, że co to ma być. Już nie wspominając o tym, że podczas mojego popytu w pracy w ciągu dnia nadgorliwie wykonuje za mnie pracę... Coś co sobie zawsze sama ogarniam na spokojnie, to ona zrobi mi to wcześniej mimo, iż nie należy to do jej obowiązków. Wykonuje pewne rzeczy za mnie pisząc mi wcześniej informację dlaczego nie zostało to zrobione będąc na tym samym stopniu hierarchii co ja. Zupełnie tego nie rozumiem. Może mi ktoś wytłumaczyć takie nielogiczne dla mnie zachowanie? I jak powiedzieć jej to wprost, że zachowanie takowe mi nie odpowiada i zupełnie dezorganizuje mi moją pracę? Jakbyście się zachowali w takiej sytuacji?

#korposwiat #praca #niewiemjaktootagowac #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 15
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja bym jeszcze obstawiał, że z racji tego, iż pracuje zdalnie obawia się o swoją pozycję. Tym bardziej, że pojawił się ktoś nowy, kto siedzi w biurze, więc jak na moje oko, ona próbuje pokazać, że jest potrzebna.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: napisz jej że nie jest Twoim przełożonym i żądaj ograniczenia jej pola działania i swoich - czyli Ty nie widzisz co ona robi, ona nie widzi co Ty robisz. Nie wiem jakie to stanowiska, ale jeśli macie tam jakieś dane osobowe klientów, to ona - jako osoba odpowiedzialna za 3 lokalizacje nie powinna mieć dostępu do 1 - bo nie jest uprawniona.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Może myśli, że skoro zawsze wystarczały dwie osoby, a zatrudnili trzecią, to czuje się zagrożona, boi się o swoje stanowisko i próbuje w ten sposób łapać plusy u szefostwa. Pokazując, że jest lepszym pracownikiem od Was, że to ONA za Was pracuje.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: napisz jej miłego maila, że doceniasz fakt, że stara się pomóc, ale prosisz, żeby nie wykonywała zadań przypisanych do Ciebie, bo dezorganizuje to Twoją pracę. Zapewnij, że jeśli będziesz/będziecie potrzebowali jej pomocy, to o nią poprosicie. I koniecznie daj przełożonego w CC.
  • Odpowiedz