Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki z #programowanie którzy macie większy staż w branży i doświadczenie! Podpowiedzcie jak mam wejść na wyższy poziom? Posiadam już jakieś doświadczenie i trochę godzin programowania już za mną, jak to na juniora przystało. Może jakieś rady dla mniej doświadczonego kolegi? Jak usystematyzować wiedzę i poszerzyć horyzonty, żeby nie ograniczając się jedynie do prostszych zadań? #programista15k #informatyka #naukaprogramowania
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@Oo-oO Trudniejsze zadania też biorę i to całkiem sporo. Jednak wydaje mi się, że mój kod jest zbyt 'prosty'. Nie chcę się ograniczać do podstawowych rozwiązań ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@m_highflyer a słyszałeś, że prostota jest czasem najtrudniejsza do osiągnięcia? Kod ma być prosty do czytania (i działać oczywiście), bo nie pracujesz sam. Ale jeśli masz fantazję napisać skomplikowany system, który zostanie jeszcze jakiś czas bo nikt nie będzie wiedział jak działa, nie będzie czasu go przepisać, a będzie pełen wodotrysków i najbardziej skomplikowanych konstrukcji jezykowych...to nie pomogę ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

jeśli chcesz kolejnego wyzwania to zaprojektuj
  • Odpowiedz
  • 0
@Oo-oO Dziękuję za cenne rady. Zgadzam się z Tobą, że program ma być możliwe prosty. Wydaje mi się jednak że używane przez mnie konstrukcje językowe są ciągle takie same i z zakresu podstawowych. Chciałbym poznawać język i wdrażać w swoich rozwiązaniach ciekawe i często użyteczne konstrukcje.
  • Odpowiedz
@m_highflyer: ale własny rozbudowany projekt, często zmusza do poznania nowych technik, dodatkowo daje możliwośc przetestowania nowych rzeczy o których przeczytałeś gdzieś.. Zawsze możesz spróbować wdrożyć nowy mechanizm.
  • Odpowiedz
@Kaczus2B: Może jestem zbyt niecierpliwy, ale wydaje mi się że moje umiejętności rosną zbyt wolno. Wiem, że wszystko przychodzi z czasem i z kolejnymi godzinami w kodzie no ale jednak chciałbym wskoczyć już na wyższy level. Dziękuję za rady!
  • Odpowiedz