Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, kupiłem sobie dość drogie auto, a mieszkam na wsi. Wcześniej nie pokazywałem za bardzo, że dobrze mi się powodzi, no i teraz słyszę ból dupska sąsiadów i innych ludzi ze wsi. Coś czuje, że niedługo będę miał wezwanie do US ws. kontroli...

Czy ktoś z was już to przechodził? Trochę mnie to niepokoi (a nie powinno). Nie wiem na co się przygotować, co jeśli znajdą jakąś nieprawidłowość, której nie będę potrafił wytłumaczyć? Szczerze mówiąc to bardzo słabo znam się na prawie, dlatego od początku działalności korzystam z usług biura rachunkowego. Jeżeli coś pominąłem to płace tylko należność i odsetki? A co jeśli np. wliczyłem w koszta coś czego nie powinienem?

W ogóle jak często takie kontrole się zdarzają i czy mogą występować bez powodu? Jeżeli sąsiad na mnie doniesie to urząd od razu przejdzie do kontroli czy najpierw sprawdzi ile dochodowego zapłaciłem? Np. auto o wartości 200k, a wykazane dochody 400k, więc oleją i przejdą do ważniejszych spraw? #biznes #podatki #firma #dzialalnoscgospodarcza #rachunkowosc

  • 8
@kospitos261: Kup sobie książkę, "Biznes w kraju dziadów" Cebulskiego. Tam masz opis jak podchodzić do kontroli skarbowej.

W dużym skrócie: Nie umawiaj się przez telefon, nie odbieraj poleconych tak długo jak możesz, zmuś ich do wyznaczenia terminu samodzielnie, i odwołaj się jeśli od tego jeśli tylko możesz (np. jeśli nie dali pełnych 2 tygodni bo list wysłali po weekendzie, czy inny bzdet). W międzyczasie weź całą księgowość od księgowej, zanieś do