Wpis z mikrobloga

No jak tam wspominałem kiedyś poleciałem do Chin do pracy. W sumie zapowiada się ciekawie więc mogę wrzucać pod jakimś tagiem opowiadania. Żeby nie było że spojler wpisu to opiszę dzisiejszą podróżą.
Zaczęło się przyjemnie Warszawa-Moskwa-Pekin. 
Jeśli ktoś narzeka w podróży na Polaków to nie jeździł z chińczykami. Samolot nówka sztuka każdy zdejmuje buty i jak Cyganie się kładą po całym samolocie xD kilka moich spojrzeń i stópki wylądowały chociaż pod kocem... Swoje kanapki też spoko gdyby nie to że co jakąś godzinę przynosili coś do jedzenia, a ile było oklasków na koniec to nie zaliczę. W żadnym locie z Polakami tyle nie miałem co tutaj. 
Myślicie zlotówy w Polsce to zło? Wąsata Złotówa w 30letnim mercedesie to pikuś, od wyjścia z terminala 5x dowiedziałem się że o tej godzinie to Panie już nie nic nie jeździ tylko taxi xD może by im się udało gdyby nie to że dworzec autobusowy jest zaraz za wyjściem i widać było jak autobusy odjeżdżają. Samą podróż autobusem na pociąg pominę bo ludzie stoją, bagaże napakowane pod sufit i jakoś się jedzie tą godzinkę, w sumie czego się spodziewałem za 15zl xD
Uwaga dworzec. Łódź kaliska to przy tym pikuś. Autobus staje #!$%@? od dworca ale pracowity chińczyk za 5zl zaniesie Ci 3 walizki pod kasy i jescze się #!$%@? w kolejkę bo dlaczego nie xD 
Byłem 6.50, otwarte 2 kasy, o 7 otworzyło się kolejnych 6 kas. Ludzie się rzucili do tych okienek jakby to były okna życia i mieliby tam zostawić swoje niechciane dzieci xD 
Krzyczą, serio krzyczą cały czas, biegają jakby od tego zależało ich życie czy będą w kolejce jako trzeci czy czwarci, co lepsi zmieniali kolejki co 30 sekund żeby tylko było szybciej po czym stali przy okienku po 5 min i krzyczeli na kasjera xD 
Teraz siedzę na dworcu i czekam na swój pociąg, delektuje się wodą za 2¥ i jest cudownie tylko 30° o 7 rano.
Jeśli będziecie chcieli słuchać dalej to pomyślę nad jakimś tagiem. 
Trzymajcie kciuki mirki żebym dobrze wysiadł z pociągu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#podrozujzwykopem #pianochiny #heheszki i #takaprawda i później może #tinder bo wiem że na to czekacie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 17
@kraszew: zrób jakiś tag, a tak to wołaj. Aktualnie jestem z Chinka od paru miesiecy i temat mnie interesuje. Najlepsze jest to, że sama mocno hejtuje wlasny naród ( ͡° ͜ʖ ͡°). Teraz jest w Guangzhou wlasnie i narzeka, że nikt ze swoich nie chcial jej pomóc z przenosinami walizki.