Wpis z mikrobloga

Mirki i Wegięrki, bardzo Was proszę o radę!

Za ponad 2 tygodnie idę na rozmowę rekrutacyjną, a właściwie na Assessment Day. Wiem już, jak to mniej więcej wygląda, bo byłam na paru, natomiast czy ktoś byłby w stanie udzielić wskazówek, jak sobie poradzić na group discussion? Czy mam bardziej wcielić się w rolę lidera i mieć dominujący głos, czy raczej być wyważona, odzywać się, ale i też słuchać innych?

Niby logiczne, że to drugie, bo przez HRy raczej nie jest mile widziane wtrącanie się komuś w słowo (źle świadczy to o listening skills), ale mam problem wtedy, gdy na AD zdecydowana większość grupy to faceci ( ͡° ʖ̯ ͡°) Wymądrzają się jak nie wiem co, jakby pozjadali wszystkie rozumy ORAZ nie dopuszczają w ogóle dziewczyn do głosu (w tym mnie), tak jakby nas nie było i była to typowa, męska rozmowa ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jak mam ich cały czas grzecznie słuchać i się nie wtrącać, to się nic nie odezwę, bo nie starczy nawet na czasu na zabranie głosu (już na dwóch AD tak miałam - a były to grupy 6-8 kolesi + dwie dziewczyny, w tym ja). Ktoś coś poradzi jak z niebieskimi sobie poradzić?

Gdyby miał ktoś jakieś inne, cenne wskazówki, jak poradzić sobie na AD (w tym, jak odpowiadać na competency based questions, by się HRom odpowiedzi podobały (o STAR metodzie wiem)), zwłaszcza w UK, bo tutaj mam wszystkie assessmenty, to baaaardzo bym była wdzięczna!

#uk #anglia #rekrutacja #pracazagranica #pracbaza #assesment #rozmowakwalifikacyjna
  • 10
  • Odpowiedz
@piwniczak: Ciężko nie brać na poważnie, gdy się szuka pracy i za byle co rekruterzy potrafią Cię odrzucić ( ͡° ʖ̯ ͡°) A chciałabym, by w końcu mi się udało, bo najbliższe AD jest o pracę, na której BARDZO mi zależy.
  • Odpowiedz
@Ag90: British Airways?
Ach te glupie Assesment Days i te ich group discussions, najlatwiej to pewnie po prostu je w koncu ominac (jak np ja:), pierwsza praca w mniejszej firmie ktora ich nie organizuje a pozniej juz przejscie po jakims okresie np do BA na normalne stanowisko na ktore jest normalne interview bez przekrzykiwania innych graduates:)
Niestety musisz sie wtracic ale sproboj ich podejsc na koniecznosc uwzgledninia wiekszego "diversity" ("female point
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@kaktusak Nie, EasyJet ( ͡ ͜ʖ ͡)
Dziękuję za radę! :) "Female point of view" brzmi dobrze, będę o tym pamiętać!
No niestety, AD w tym wypadku jest nie do uniknięcia, bo linie lotnicze (w tym i te małe) zazwyczaj jak rekrutują na to stanowisko, to wymagają już doświadczenia :/ A że aplikuję na apprenticeship, to nie wymagają, ale niestety za to czeka mnie AD, czyli imho
  • Odpowiedz