Wpis z mikrobloga

@karski: 4/1 da się :D. Dzięki za taką robotę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Raz spotkałem gośćia co na magnesie ciśnie i też twierdził, że ma 10 tyś ale też podziękuje za takie coś.
  • Odpowiedz
@karski:
1) W polskiej firmie legalnie nie ma na to szans, chyba że na własnej ciężarówce i we własnej firmie jako kierowca.
2) Tak, przyklejasz magnes pod czujnikiem na skrzyni biegów i tachograf myśli że stoisz.
  • Odpowiedz
@karski: Dokładnie. Sam znam osobiście gościa co tak jeździ ale za 5 tyś po kraju hahaha. Jednym słowem jak będziesz miał wypadek na magnesie to idziesz siedzieć.
  • Odpowiedz
@karski: Jest to realna kwota. A czas pracy to ciężki temat dla kogoś kto nie ma z tym styczności. Ale jak chcesz pracować cały miesiąc to wyjdzie kilka dni przymusowego wolnego.
  • Odpowiedz
@karski: jestem w stanie w to uwierzyć, mam kuzyna kierowcę który zjeżdża z Niemiec w sobotę rano albo wieczór i jedzie w niedzielę wieczorem spowrotem i nie chciał iść tam gdzie szwagier, więc musi mieć sporo więcej za miesiąc
  • Odpowiedz
@karski: Nie trzeba być zachłannym żeby regularnie korzystać z magnesu czy wyjmowania bezpieczników, przepisy są na tyle restrykcyjne i oderwane od rzeczywistości, że żeby być zgodnym z ustawą to czekając w kolejce na rozładunek, będąc 5-10 km od celu albo przestawiając się spod rampy na parking gdy kończy ci się czas powinieneś zgasić silnik i iść spać na najbliższe 9 godzin.

Wielu kierowców więc ma swoje sposoby na takie niewielkie ruchy,
  • Odpowiedz
@karski: bardzo ciężka i odpowiedzialna praca, zarobki które podajesz to dniówka ok. 400 zł więc w Polsce raczej ciężko, chyba że faktycznie rzepa dajesz i kilometrówka ale taka robota to zdecydowanie dla podludzi

  • Odpowiedz
@karski: mąż kuzynki wyciąga niby 16k w niemieckiej firmie, ale jest 3-4 dni w miesiącu w domu-kto cie czlowieku takimi bzdurami karmi?Czyli zarabia wiecej od niemieckich kierowcow
  • Odpowiedz
@karski: współlokator jeździ w Niemczech w systemie 3/1 i wyciąga spokojnie 8k, ja jeżdżę od poniedziałku do piątku i mam trochę mniej. Ogólnie nie polecam systemu dłuższego niż dwa tygodnie
  • Odpowiedz