Wpis z mikrobloga

Myslisz, że skąd kościół ma $$ na utrzymanie się? Na prąd, ogrzewanie, wodę, gaz, na jedzenie, na wszelką działalność?

@wanderlust00: Myślisz, że są to tylko ofiary na tacę, kolęda, chrzty, śluby, pogrzeby, intencje mszalne czy skarbony, to jesteś w błędzie. Wynajem nieruchomości, grunty i nieruchomości od Państwa (za śmieszne pieniądze), działalność przemysłowa (dewocjonalia), handel (dewocjonalia, księgarnie), usługi święceń, prowadzenie gospodarstw rolnych (w których parafianie pracują za darmo jako parobkowie), dotacje unijne
Jeśli jesteś tak naiwny, by dawać klerowi pieniądze - na twoim miejscu nie chwaliłaby się tym, to raczej nie jest powód do dumy gimbokatoliku


@xandra: Zaglądasz innym do portfela? To sprawa każdego z nas co robi z własnymi pieniędzmi. Moge sie nawet nimi podcierać, a Tobie nic do tego.

@susuke15: A wiara jest płatna? "Darmo wzięliście, darmo dawajcie".


@xandra: Wiesz chociaż skąd pochodza te słowa i w odniesieniu do
@xandra dobra to teraz skoro skopiowałas z Wikipedii powiedz ile taki przeciętny proboszcz ma pieniędzy. On raczej nie ma gospodarstwa, turystyki też. No dawaj z zastrzeżeniem że nie pracuje w szkole i nie ma nieruchomości które wydzierżawia oraz dodajmy np. ma kościół pod sobą w innej miejscowości. Czyli w skrócie ma 2 kościoły które obsługuje. No dawaj ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°
@susuke15: https://www.wykop.pl/wpis/33165735/ Tutaj toczyła się dyskusja, zapytaj autora tego filmu. Tu masz jeszcze ciekawostkę: https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/podatki-kosciola-chcialbys-placic-tylko-236,78,0,1631566.html
@xandra: Aha, wszelkie instytucje typu katolickie domy opieki, szkoły, przedszkola czy sierocińce są dotowane z budżetu państwa, a więc także Z MOICH pieniędzy. Ale taki katolik powie, no jak to? Przecież to kościół prowadzi... Ta, tylko za czyje pieniądze.
@wanderlust00: Myślisz, że są to tylko ofiary na tacę, kolęda, chrzty, śluby, pogrzeby, intencje mszalne czy skarbony, to jesteś w błędzie. Wynajem nieruchomości, grunty i nieruchomości od Państwa (za śmieszne pieniądze), działalność przemysłowa (dewocjonalia), handel (dewocjonalia, księgarnie), usługi święceń, prowadzenie gospodarstw rolnych (w których parafianie pracują za darmo jako parobkowie), dotacje unijne (na te gospodarstwa), turystyka, cmentarze, 1% podatku, darowizny spółek skarbu państwa, emerytury (z naszych podatków), dotacje, dotacje, dotacje... działalność
@xandra nie wiem czy urodziłaś się wczoraj czy jutro, ale chyba nie chciałabyś wiedzieć co jeszcze na tym świecie jest finansowane z budżetu państwa.

PS: kazdy obywatel otrzymuje coś z budżetu państwa, a ksiądz to tak jakby.. też obywatel państwa?
@xandra ja #!$%@?. Tak trudno.zrozumiec że sam spod kościoła jest biedny jak mysz kościelna ? To biskupi i wyżej maja hajs. Gwarantuję że gdyby normalni księża nie musieli.oddawsc biskupom pierwszej niedzielnej składki w miesiącu tylko zostawiłby na siebie oraz kościół zarabiał na siebie a zysk przekazywał niżej( czyli proboszczom ) to gwarantuje że wiara by była darmowa. No ale jak wspomniałem #gimboateizm mocno i nie wytłumaczysz ))¯_(ツ)_/¯
Nigdy nie widziałem, żeby państwo wystawiało jakiś grunt na sprzedać albo wynajmowało budynki rządowe.


@wanderlust00: Nigdy? A to proszę, pierwszy z brzegu przykład https://www.wykop.pl/link/4098035/dzialka-w-centrum-miasta-za-1-ceny-dla-kosciola/ grunt w centrum miasta oddany kościołowi za 1% wartości ( ͡° ͜ʖ ͡°) A to tylko jeden z setek ba - tysięcy takich przypadków. I to tylko w ciągu ostatnich lat.


Usługi święceń? Że niby biorą hajs za święcenie różańca?xD

Nie, radiowozów, wozów
@xandra: jak kibice płaca hajs na swoj klub, kupuja koszulki, szaliki etc, jezdza na wystepy za granice , płaca za bilety to jest ok. Jak ludzie płaca na kosciół, to juz ateistów i agnostyków boli, bo "jak oni śmia smiec" robic co im sie podoba ze swoimi pieniedzmi. Samo utrzymanie koscioł, prad ogrzewanie, pensje dla ksiezy, samochody, jedzenie etc idzie w grube tysiace co miesiac wiec normalne jest ze wierni wspieraja
@Jake_921 skoro ty porzuciłeś filmik to Ty udowodnij. W sprawie cywilnej powód musi udowodnić a nie pozwany się bronić. U mnie na wsi kobieta która gra na organach nie ma prawa jazdy i co niedzielę rodzina jakas wozi( zmieniają się co niedzielę rodziny więc kolejka przypada co kilkanaście miesięcy) . Idąc Twoim tokiem rozumowania to ona ma w cholere aut bo by zagrać na mszy przyjeżdża co niedzielę innym . Ps. Pierwszy
@onet12: Ale chwileczkę. Kibice płacą na klub by wspierać piłkarzy, którym ten klub płaci. Realne osoby, które mają jakiś tam wkład w na przykład bieganie za kawałkiem napompowanej skóry i wtaczaniu jej sobie do bramek.

A za co płacą ludzie na kościół? Za szamańskie obrzędy rodem z czasów jaskiniowych? Tam też szamani wznosili modły do przedmiotów reprezentujących bogów, symbolizujących niezrozumiałe zjawiska, rzeczy których ówcześni ludzie nie potrafili zrozumieć. Szamani coś tam
@susuke15: Ale co ja mam udowadniać? Nie znam gościa, w internecie jest fillmik jak robi z siebie debila i na tej podstawie oceniam. A to że ma w parafii jakieś małpki które wokół niego skaczą i na żądanie dają mu samochody za 100k to jeszcze większa beka.