Wpis z mikrobloga

Mireczki, kończę sobie powoli drugi stopień AiRu i widzę, że nie za bałdzo mnie ciągnie do biegania po fabrykach i ciągnięcia kabli. W sumie na studiach najbardziej mi się podobała cała teoria sterowania, czyli rzecz niby kompletnie nikomu niepotrzebna. Tak się zastanawiam czy jest sens próbować przekwalifikować się na data science? Matmy mieliśmy bardzo dużo, podstawy sieci neuronowych, jakieś algorytmy predykcyjne również się pojawiały. Nie ma za to żadnej wiedzy z ekonomii i statystyki (optymalizację mieliśmy, ale nawet nie wiem czy to podchodzi xd) i średnio z programowaniem (szło mi bardzo dobrze, ale niewiele robiłem). Ktoś ma może jakieś doświadczenia z podobnymi przebranżowieniami? No i jak to wygląda z data science: jest jakaś szansa na staż, pracę juniora czy coś i na ile to jest tylko moda a na ile temat będzie aktualny za rok?
#automatyka #datascience #python #machinelearning
  • 34
@HumbugPL: Trochę późno się połapałeś, (że niby po inżynierce nie wiedziałeś już że Cie to nie interesuje? :P) ale jak masz zapał, czas i ścisły umysł no to na spokojnie możesz się nauczyć.
Tyle że trzeba mieć faktycznie zapał, a praca się pewnie znajdzie, ja też zrobiłem inżyniera AiR, a na magistra poszedłem już na infę w specjalności ściśle związanej z ML właśnie, w pracy zajmuję się sieciami neuronowymi głównie i
@HumbugPL: Przecież nikt nie każe biegać z kablami po fabrykach itp. tego jest najwięcej, ale jak jesteś dobry i poszukasz to możesz pewnie spokojnie znaleźć coś ciekawszego. Zresztą niektóre firmy ajmujące się automatyką zaczynają interesować się ML.
PS. AiR jest nudny :P
@HumbugPL: Przeciętnie to raczej tak, ale dobry automatyk z doświadczeniem, albo ktoś kto ogarnia podobne tematy może na spokojnie zarobić więcej. No i jak typowo automatyk no to wtedy raczej sporo wyjazdów.
@HumbugPL: To że Ty nie widziałeś, nie znaczy że jest kompletnie nikomu nie potrzebna. Ja widziałem zarówno w Polsce, jak i w zagranicznych ofertach pracy. A najczęściej to się pojawiało przy ofertach: automatyk i programista-elektronik.
@kk87ko0: No ok źle napisałem, po prostu zakładam, że jak nie widziałem ani razu oferty związanej z teorią sterowania to jest tego na tyle mało, że o pracę będzie mega ciężko.
nie za bałdzo mnie ciągnie do biegania po fabrykach i ciągnięcia kabli


@HumbugPL: możesz zostać przecież integratorem i ograniczyć się do siedzenia przed lapkiem i klepania drabinki ( ͡° ͜ʖ ͡°)