Wpis z mikrobloga

  • 0
@ZFY0gzdR1q moi znajomi mieli problem z powodu konkretnego procesora i chyba aktualizacji windowsa która coś tam popsuła. Możesz poszukać coś tym tropem.
  • Odpowiedz
  • 0
@ZFY0gzdR1q na VB masz Windowsa czy Linuxa?

Ja korzystam z Linuxa, a na VB mam Windowsa. Muli mi się przez około 30 min od startu. Dysk wtedy pracuje na 100%. Wszystkie próby naprawy tego doprowadziły do sytuacji że musiałem na nowo przrinstalować Windowsa (co oczywiście nie pomogło, bo dysk dalej pracuje na 100%).

I teraz się zastanawiam czy te twoje mulenie to nie ten sam problem.
  • Odpowiedz
  • 0
@ZFY0gzdR1q wydaje mi się że to jest jakiś problem na styku VB<>Windows, i rozwiązania trzeba szukać gdzieś na forach VB. Ale mogę się mylić.
Ja już nie siedzę na Win od dłuższego czasu (właśnie przez to) więc nawet nie chce mi się szukać rozwiązania
Jakbyś coś znalazł, to daj znać.
  • Odpowiedz
@fervi: nie czytałem dokumentacji VB, ale wydaje mi się, że w ustawieniach przydziela się po prostu ilość zasobów z jakich może korzystać "system wirtualny". Mam 12GB RAM, po odpaleniu VB wykorzystane jest tylko 50%
  • Odpowiedz
@ZFY0gzdR1q: Masz ustawić do 6GB Ramu VMce, a najlepiej to z 3. Jak dajesz 100% to tyle rezerwuje VBox co skończyć się może swapowaniem i katastrofą

Zresztą to wyświetla jak dasz więcej niż 50%
  • Odpowiedz
@fervi: Miałem ustawione jednak tylko 8 GB, jednak po Twojej sugestii zmniejszyłem do 3GB RAM i jest różnica w wydajności (o wiele krótszy czas reakcji na PPM). Jedyne co teraz przeszkadza to animacje Unity (Ubuntu), ale zamierzam zainstalowac coś lżejszego w ramach wprawy w modyfikację systemu np. xfce
Dzieki za naprowadzenie.
  • Odpowiedz