Wpis z mikrobloga

Witam ponownie, w poniedziałek ocenialiśmy "Chłopaków z baraków" (2001-2007, 2014-2018). 25,24% przepytanych mirków widziało choć jeden odcinek, 54,41% przepytanych mirków widziało cały serial, 20,34% przepytanych mirków nie widziało go. Średnia ocena z ankiety wynosi 8,37. To więcej niż na filmwebie (8,2) i mniej niż na IMDB (8,4).

Dzisiaj będziemy oceniać serial "Dr House" (2004-2012). Bardzo proszę by mirki oglądające ten serial podzieliły się swą opinią o nim, gdyż mój tag jest przewodnikiem serialowym dla mirków, które danego serialu nie oglądały ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Następne głosowanie w poniedziałek - zajmiemy się wtedy serialem "Miodowe lata" (1998-2003).

Tag do obserwacji: #wykopoweseriale

Zasady: Oceniamy różne seriale z różnych gatunków i różnych okresów (najpierw te najpopularniejsze, potem się zobaczy). Głosujemy na oceny od 1 do 10 by potem uśrednić ocenę dla danego filmu. Celem jest 1) sprawdzenie gustu wykopków oraz 2) sprawdzenie jak uśrednione oceny będą się różnić od tych na IMDB i filmwebie. Głosowania będą się odbywać co 1-3 dni w zależności od mojego czasu.W komentarzach będzie jeszcze jedna ankieta na temat tego czy widziałeś ten serial.

Miłej zabawy :)

#seriale #wykopoweseriale
AurenaZPolski - Witam ponownie, w poniedziałek ocenialiśmy "Chłopaków z baraków" (200...

źródło: comment_rAexgUFFYZOC02COcxGM7FJyfHjtp5vT.jpg

Pobierz

na ile oceniasz?

  • 1 4.0% (155)
  • 2 0.7% (26)
  • 3 0.8% (33)
  • 4 0.9% (36)
  • 5 1.4% (55)
  • 6 3.1% (121)
  • 7 7.5% (292)
  • 8 17.1% (665)
  • 9 24.8% (965)
  • 10 39.6% (1541)

Oddanych głosów: 3889

  • 71
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przy pierwszym oglądaniu 10/10, oglądałem głownie dla celnych i inteligentnych ripost Housa. Za drugim razem serial już niestety delikatnie przynudzał bo mało dzieje się dookoła poza medycznymi przypadkami, gdyby je wyciąć to materiału jest na jeden-dwa sezony. Stąd ocena 8/10.
  • Odpowiedz
@AurenaZPolski: Widziałem cały serial i jak dla mnie, pomimo słabszych momentów czy niektórych potknięć, 10/10. Można narzekać na schematyczność odcinków, ale każda ze spraw była inna, wiele z nich podejmowało trudne dylematy moralne. Dr Housa można porównać do współczesnego Sherlocka, dla którego liczą się tylko zagadki. Każda sprawa to dla niego kolejne puzzle do ułożenia. Schemat może jest podobny, ale mimo to z wielką przyjemnością i "dreszczykiem emocji" ogląda się,
  • Odpowiedz
@LowcaAndroidow: jak na tamte czasy bardzo przyjemnie się oglądało, nie było jeszcze aż takiej konkurencji jak obecnie, seriale dopiero zaczynały się rozwijać po paździerzu lat 90. Ja daje 10 bardziej z sentymentu, choć zdaję sobie sprawę, że obecnie są dużo lepsze produkcje przy których każdy procedural wysiada. Natomiast w tamtych latach w swojej kategorii nie miał równych, oglądali nawet tacy jak ja którzy za serialami medycznymi nie przepadają.
  • Odpowiedz
No ale umówmy się - główny wątek fabularny jest praktycznie w zaniku a cała reszta jest różnorodna jak szary papier toaletowy. Owszem, ten serial jest BDB ale to zasługa właściwie wyłącznie paskudnego charakteru głównego bohatera i Hugha Lauriego, który potrafił go odegrać. Niecodzienne przypadki medyczne są niecodzienne może w dramie typu "Szpital" bo w "Dr House" są po prostu codziennością więc nie można powiedzieć, że się widz może nimi ekscytować.
  • Odpowiedz
@AurenaZPolski: przy serialach takich jak Dr House czy The Office powinna być opcja głosowania z pominięciem ostatnich sezonów :D bo generalnie oba seriale 10/10, ale ewidentnie producenci nie wiedzieli kiedy ze sceny zejść niepokonanym
  • Odpowiedz
@AurenaZPolski: Swietny serial, ale niestety po czasie robi sie schematyczny i czasem nawet przewidywalny. No i 8 sezon mial dobre 3 odcinki. Jednak patrzac na calooksztal, wykonanie i Hugh Lauriego, daje z czystym sumieniem 9/10.
  • Odpowiedz
@Wozyack: Mozna porownac do Sherlocka, bowiem gdyby nie Sherlock nie byloby Housa, ktory nawet mieszka pod tym samym adresem co Holmes, a nawiazan (czy wrecz zerzniec) jest od cholery z czym sami tworcy nigdy sie nie kryli ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Niby serial dobrej jakości, ale w całości słaby. Prawie każdy odcinek ma identyczny schemat, dlatego nie mogę dać dobrej oceny.
  • Odpowiedz