Wpis z mikrobloga

Zacząłem się ostatnio zaranawiać nad nauka niemieckiego. Angielski ogarniam bardzo dobrze i ostatnio jak włączyłem sobie naukę niemieckiego na Duolingo to zauważyłem że oba te języki są do siebie dosyć podobne. Czy znajomość angielskiego faktycznie może pomóc w nauce niemieckiego, czy to tylko takie pierwsze wrażenie przy nauce podstaw? Słowa jakieś tam proste znam bo i pro7 się oglądało za dzieciaka zajadając kinderki, i Rammsteinu słuchało. Fajnie byłoby ogarniać więcej niz jeden język obcy
#niemiecki #angielski #niemcy #nauka #jezykiobce
  • 8
@szarzujacy_karczoch: Oczywiście, że jest łatwiej. Pomijając same słówka, które często są podobne, bo mają to samo pochodzenie, podobna jest też w niektórych kwestiach gramatyka. Samo pojęcie idei "a/an/the/-" to już duży plus przy nauce niemieckiego, dochodzi tu jeszcze "tylko" odmiana rodzajników przez przypadki i osoby. Czasowniki nieregularne też mają trzy formy i podobną tabelkę, co w przypadku angielskiego. Istnieją podobne zwroty czy konstrukcje, których nie ma w językach słowiańskich, np. "find