Wpis z mikrobloga

tydzień po głosowaniu?


@musztym: Po wstępnym głosowaniu w komisji.
W przyszłym tygodniu pierwsze głosowanie plenarne w Parlamencie Europejskim, które zdecyduje, czy bedzie to dalej procedowane czy nie (jeżeli będzie - to pod koniec roku jeszcze ma być finalne głosowanie).
Tak że czas na protesty jak najbardziej właściwy.
Szkoda, że tak mało ludzi wzięło udział...
@raj: wolałbym, żebyś sam mi to opisał. Ciężko się tego słucha same gdybania, przypuzszczenia itp. W jednej chwili mówi ze moze cos powstac, by zaraz zapewniać, że tak będzie. Jeżeli celem protestu jest całkowite zaprzestanie prac nad tą dyrektywą to jest to trochę śmieszne, bo nie wiem skąd protestujący wiedzą jak to będzie wyglądać. Jutro przeczytam cała dyrektywę i postaram się dokończyć ten materiał.
wolałbym, żebyś sam mi to opisał


@musztym: No to opisałem, w pierwszym linku.

Ciężko się tego słucha same gdybania, przypuzszczenia itp.


Bo tak jest ta dyrektywa napisana. Wszystko tam jest bardzo ogólnikowe i niedookreślone.
W związku z tym należy sobie wyobrazić najgorszą możliwą ewentualność, która może wyniknąć z implementacji tych praw.

Jeżeli celem protestu jest całkowite zaprzestanie prac nad tą dyrektywą


Cel protestu jest bardzo jasny - usunięcie artykułów 11 i
bo nie wiem skąd protestujący wiedzą jak to będzie wyglądać


@musztym: Wiesz, użyję takiej analogii.
Jeżeli ktoś chciałby uchwalić prawo stwierdzające, że osoby mające dokładnie 2 razy więcej lat od ciebie, ani więcej ani mniej, mogą cię bezkarnie zabić, to wcale nie wiadomo, jak by to wyglądało po wprowadzeniu tego prawa - czy faktycznie znalazłoby się dużo takich ludzi, którzy chcieliby korzystając z tej możliwości zabijać innych. Ale samo niebezpieczeństwo, że