Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witajcie

Mam 23 lata, moja dziewczyna 24. Jesteśmy razem prawie 6 lat, mieszkamy 3.
Od ponad 2 lat moja dziewczyna się zaniedbała.
Rzadko się maluje czy ładnie ubiera. Przytyła też 10kg.
Wielokrotnie z nią rozmawiałem o tym że ja kocham i chciałbym aby wzięła się za siebie i wróciła do "formy". W cudzysłowie gdyż zawsze miała delikatnie więcej ciałka i to w niej lubiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Niestety. Nie ma czasu, nie chce się itp Wie że przytyła ale i tak dalej często je czekoladki,czipsy czy pizzę.
Nie mam może figury modela ale dbam o siebie. W zeszłym roku z powodu choroby przytyłem 10kg i przez cały rok chodziłem na siłownię aby zadbać o ciało. Dziewczyna nie chciała ze mną chodzić.

Najczęściej jak o tym wspominam reaguje płaczem, obrażaniem albo tekstem "wiem wiem biorę się za siebie ".
Kupiła karnet na siłownię i poszła tam raz a później co chwilę miała wymówki : bo okres, bo głową, bo noga itp

Kocham ją bardzo i chciałbym się jej oświadczyć albo boję się że "czym dalej w las " w związku to będzie gorzej...

Pogorszyły się relacje w związku głównie też z mojej winy gdy mam problemy w rodzinie.
Nie kochaliśmy się chyba z 1,5 miesiąca albo i dłużej. Nie pamiętam.

Niestety mniej pociąga mnie fizycznie, nie wiem jak jej to wprost powiedzieć . Boję się reakcji.
Ciągle ja kocham ale czy to dziwne że chce aby moja dziewczyna w wieku 24 lat była dla mnie aktrakcyjna ?
Wygląda jakby była w ciąży, sukienki nie założy, dużo spodnich za małych. Mówi że nie wie dlaczego tak przytyła.

Nie wiem co robić..różne myśli przychodzą mi do głowy.
Przyjaciele mówią że się czepiam, że przecież ja kocham itp...sa też inni którzy mówię żebym postawił sprawę jasno a jak będzie to dalej miała gdzieś to żeby się rozstać bo to nie ma sensu i ranimy siebie nawzajem.

Też zacząłem o tym myśleć, z jednej strony chciałbym z nią być ale boje się że nie zadba o siebie i wieku 30 lat będzie "typowa Grażyna" z 20kg nadwagi.

Może ktoś miał podoba sytuacje i podzieli się doświadczeniami..( ͡° ʖ̯ ͡°)

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 302
@bellazi: #!$%@? ale #!$%@?, na otluszczenie masz latwy wplyw, na efekty starzenia juz troche trudniej nie uwazasz? Leniwe #!$%@? i tyle; moja kobieta mimo okresu, Bol glowy czy pracy zawsze znajdzie czas na silownie i gotowanie w domu. Za moim przykladem oczywiscie.
@AnonimoweMirkoWyznania: polecam samemu sie wziac za siebie, jak nie zauwazy to zaloz sobie tinderka (:
@bellazi: @bellazi: mam 25 lat i ważę nadal tyle samo, co w wieku 18 lat. Zdecydowana większość moich koleżanek, które znałam już w wielu 18 lat, nadal trzymaniej więcej ta sama wagę. Może ze dwie przytyły, ale tak to żadna się nie zmieniła, więc o czym ty gadasz xD
@Nidor: EOT bo pozamiatałem? Lepszy jest sposob ktory poprawi samopoczucie, zdrowie i wage na cale zycie niz taka która pomoze na okres "diety".

Pozatym, skad mozesz wiedziec jak bardzo jest to trudne, skoro nawet nigdy nie sprobowalas?

Moja dziewczyna tez miała obiekcje. Dzis jest po 2 latach - nawet tego nie zauwaza. Juz po 2 tygodniach podniecała sie plusami takiego stylu zycia. Ja lece na tym jakos od 15-16 roku zycia.
@AnonimoweMirkoWyznania: Zacznij od samej diety, oblicz zapotrzebowanie kaloryczne dla Ciebie i partnerki, ustal ujemny ze zrzucaniem na powiedzmy 0,5 kg tygodniowo, zacznij zapisywać swoją wagę i partnerki co tydzień, zobacz czy są efekty, powoli próbuj zabierać ją na typowo sportowe atrakcje basen/rower/asg/trampoliny whatever i ewentualnie siłownie gdzieś wciśnij, nie każdy lubi chodzić na siłownie i czasami na prawdę ciężko się przemóc a spokojnie można te kalorie spalić na milion innych sposobów
@AnonimoweMirkoWyznania: Nad czym Ty się zastanawiasz, powiedz jej szczerze to co nam. Daj jej czas na wprowadzenie zmian w diecie. Przestań robić duże zakupy w sklepie. Kupuj tylko na jeden dzień tak żeby maksymalnie wyczyścić lodówkę. Zacznijcie się wspolnie ruszać. Jak to nie pomoże to podejmij męską decyzję i zmień partnerkę. Tego kwiatu jest pół światu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: właśnie tak będzie jak napisałeś na samym końcu. albo twardo wymuś na niej zmianę albo radzę się zastanowić czy na pewno chcesz z nią być. później będzie trudniej znaleźć nową, jak również trudno jej będzie zrzucić wagę.
szukałeś może przyczyny problemu, tzm czemu luba nie dba o siebie np za dużo obowiązków domowych, problemy w pracy albo jakieś depresyjne objawy?

Czasem takie rzeczy mogą powodować, że odechciewa nam się dbać o siebie, nie czujemy motywacji by zmienić ten stan i zajadamy problem.


@Stalowa_Figura: W końcu jakiś głos rozsądku.

OP-ie, powiedz tej dziewczynie to, co zawarłeś w poście. Jeżeli jest mądra, to zrozumie, jaka jest stawka.
@ruok: że też te które powinny rozumieć najwięcej, rozumieją najmniej... ty masz uregulowane hormony i jesteś szczupła, ktoś inny może mieć problemy z uregulowaniem albo hormony w normie ale za to w komplecie hashimoto i już będzie gorzej. No ale skoro TY możesz być chuda to każdy może, wiadomo. W końcu każdy jest taki jak ty.
@dwustokrotka Jem mięso. Nadwaga bywa wynikiem genów i chorób, więc nie wmawiaj tu swoich ideologii. Gdy byłem mały również miałem nadwagę spowodowaną astmą(sposób leczenie był głównym powodem nadwagi). No ale wy sportowe świry nie potraficie pojąć prostych faktów. Powtarzam jem mięso, gotuje sobie głównie sam, nie mam wymagających studiów. ()