Wpis z mikrobloga

Bardzo ciekawy film o tym skąd Kościół bierze pieniądze. Jeśli myślicie, że są to tylko ofiary na tacę, kolęda, chrzty, śluby, pogrzeby, intencje mszalne czy skarbony, to jesteście w błędzie. Wynajem nieruchomości, grunty i nieruchomości od Państwa (za śmieszne pieniądze), działalność przemysłowa (dewocjonalia), handel (dewocjonalia, księgarnie), usługi święceń, prowadzenie gospodarstw rolnych (w których parafianie pracują za darmo jako parobkowie), dotacje unijne (na te gospodarstwa), turystyka, cmentarze, 1% podatku, darowizny spółek skarbu państwa, emerytury (z naszych podatków), dotacje, dotacje, dotacje... działalność pseudo urzędnicza (papierki wystawiane przez księdza), wypominki, pensje dla kapelanów i pseudo żołnierzy, koszty kaplic, pensje i zusk katechetów, fikcyjne darowizny (odpisywane od podatku), zwolnienia z cła i akcyzy, nadużycia rządowe i samorządowe (prąd za darmo, internet za darmo), a to nie jest wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°) I teraz niech mi ktoś powie, że wciskanie kitu o bogu, piekle, niebie i czyśćcu nie jest wspaniałym biznesem xD

#bekazkatoli #kosciol #wiara #katolicyzm #gimbokatolicyzm
xandra - Bardzo ciekawy film o tym skąd Kościół bierze pieniądze. Jeśli myślicie, że ...
  • 45
@Operator_Pieca_Kaflowego: Ależ przeczytałam uważnie, nic z tej listy nie jest bezpłatne, gdybym zadzwoniła i zapytała po prostu by mnie wyśmiali i dobrze o tym wiesz, tylko nie chcesz przyznać przed samym sobą xD
Już sama lista przeraża xDDD To zorganizowana mafia w kieckach i tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zrobię kiedyś prowokację i nagram to, wezmę jakiegoś niebieskiego, ubierzemy się w ciuchy z lumpeksu i zrobię o