Wpis z mikrobloga

Bardzo ciekawy film o tym skąd Kościół bierze pieniądze. Jeśli myślicie, że są to tylko ofiary na tacę, kolęda, chrzty, śluby, pogrzeby, intencje mszalne czy skarbony, to jesteście w błędzie. Wynajem nieruchomości, grunty i nieruchomości od Państwa (za śmieszne pieniądze), działalność przemysłowa (dewocjonalia), handel (dewocjonalia, księgarnie), usługi święceń, prowadzenie gospodarstw rolnych (w których parafianie pracują za darmo jako parobkowie), dotacje unijne (na te gospodarstwa), turystyka, cmentarze, 1% podatku, darowizny spółek skarbu państwa, emerytury (z naszych podatków), dotacje, dotacje, dotacje... działalność pseudo urzędnicza (papierki wystawiane przez księdza), wypominki, pensje dla kapelanów i pseudo żołnierzy, koszty kaplic, pensje i zusk katechetów, fikcyjne darowizny (odpisywane od podatku), zwolnienia z cła i akcyzy, nadużycia rządowe i samorządowe (prąd za darmo, internet za darmo), a to nie jest wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°) I teraz niech mi ktoś powie, że wciskanie kitu o bogu, piekle, niebie i czyśćcu nie jest wspaniałym biznesem xD

#bekazkatoli #kosciol #wiara #katolicyzm #gimbokatolicyzm
xandra - Bardzo ciekawy film o tym skąd Kościół bierze pieniądze. Jeśli myślicie, że ...
  • 45
@xandra: Wszyscy ksieza Dominikanie nie biora kasy. Poza tym jesli jakis ksiadz nie chce dac sakramentu masz prawo zglosic to do biskupa, poniewaz taki ksiadz lamie prawo koscielne. I po #!$%@? jaki zgarneli od papieza sie sluchaja.

Dziewczyno skad Ty to bierzesz te 10 tys? Jesli tyle ktos dal za swiecenie to powinno sie to zglosic do prokuratury bo wyglada to jak lapówka, a nie darowizna na kosciół. Jesli jest to
@Operator_Pieca_Kaflowego: Tyle, że tutaj akurat to fakty, które nie każdy zna, a jeśli chce znaleźć źródła to je znajdzie. O przekrętach w Caritasie czytałam wiele razy, wiem jak odwaloną (i z ochroną) siedzibę ma częstochowski Caritas, przekręty przy sprzedaży gruntów czy nieruchomości, ba wyłudzanie mieszkań od starszych osób to również podobnie jak reszta z wymienionych rzeczy - to są fakty - tu zebrane w jednym miejscu.
@xandra: @Trupi_opos: nie ma tam zadnych faktow, szczegolnie w zrodlach. Kazdy moze napisac taki artykul zeby lewica klikała a pozniej jadla bigos na rozluznienie.

No i pudlo, nie jestem nawet chrzescijaninem no a co dopiero katolikiem. Za to wy jestescie gimboateistami. W KK mozna walic na wiele sposob jednak zaden tutaj nie byl trafny. Nikt tez sie nie odniosl do tego co ja pisalem. No ale tak to jest jak
@Operator_Pieca_Kaflowego: Pierwszy link, i od razu masz faila xD. Licencja, akt ślubu, zapowiedzi, wystrój, wnioski o przepustki na parking. Przy czym tylko jawnie przy wystroju jest napisane o kosztach.

Wystrój kościoła – sprawę wystroju kościoła i kwiatów należy ustalić w zakrystii – wszystkie pary biorące ślub danego dnia mają przygotowywany jeden wystrój kościoła, dlatego umawiają się co do wystroju kościoła (kolorystyka, rodzaj kwiatów, czy mają być strojone ławki, itp.), dzieląc między