Wpis z mikrobloga

@WujekRada: Cały park ze wszystkimi światami jak westworld i shogun world jest na wyspie na morzu południowo chińskim przy wybrzeżu chin, to chyba nawet była chińska wyspa tylko chińczycy ją oddali pod budowę parku, widać to w 1 odcinku 2 sezonu i w finale, gdzie mamy żołnierzy chińskiej piechoty morskiej zabezpieczających ewakuację. Co jest dość ciekawe, bo w 1 odcinku prócz chińskich żołnierzy widać w tle amerykański okręt tego samego typu
@WujekRada: @wamaga: @Lucider5:

Heh aż tak uważnie nie oglądałem i musiało mi umknąć. A z tylko amerykańskimi turystami też jakoś tak mi się skojarzyło po linii najmniejszego oporu :)

Ciekaw jestem jak wygląda świat na zewnątrz parku, skoro tam stosowane są takie technologie. Te skrawki z zewnątrz w drugim sezonie nie wskazują na jakieś znaczące postępy technologii, albo znowu czegoś nie zauważyłem. Może dowiemy się w 3 sezonie.
@kulfon_wulkanizator: Nie wiem czy wiesz, w scenie gdy Dolores przegląda te książki w Kuźni jak wybiera jedną książkę widać inne, jedna z nich była podpisana adresem strony który prowadzi do strony zabezpieczonej hasłem, ktoś już to hasło złamał i na tej stronie mamy różne urywki z 2 sezonu podpisane datami od mniej więcej 2100 do 2400 roku, podobno te daty był zaszyfrowane i tak naprawdę to daty od 1984 do 2021
@mxj1337: Mi się wydaje że te pierwsze daty to wizyty prawdziwego williama w parku, od 1984 do 2021, i 2021 to moment z finału sezonu w któym go ewakuują z wyspy. A te drugie daty to próby stworzenia jego hosta. Tylko w takim przypadku ten park musiałby ciągle istnieć, a mi teraz trudno uwierzyć w to, że po tym buncie ten park znowu będzie pracował, i ludzie znowu będą przyjeżdżać pobawić
@Lucider5: W serialu jest pokazany podgląd kamery podczas ucieczki maeve, jest tam podany rok 2052 więc uznaje się że to rok bieżących wydarzeń. Prawdopodobnie czas 2117 - 2448 to lata pętli williama/HostMiB, testowanie jego osobowości albo coś w tym stylu.
@mxj1337: Dlaczego? Skoro Dolesów na przestrzeni 30 kilku lat było prawie 150, to może żeby skrócić czas zaczęli testować po kilka mib'ów na raz? Może te sceny z realnego życia w 2117 został odtworzone w czymś takim jak ta Kuźnia, a więc mogli to zrobić szybciej. Sam ford mówił że w realnym życiu rozpadł by się w ciągu kilku dni jak delos, może w 2117 dalej nie rozwiązali tego problemu i
Zresztą te daty przy tych nagraniach są chyba fejkowe, spójrzcie na te nagrania z tego linku wyżej:
NloW LOG1320107 2011-10-31T17:23:20 2388-04-28T20:53:20
X7vE LOG
1333521 2012-04-03T23:30:00 2392-07-29T10:00:00
Pomiędzy jednym a drugim mija dzień(?), może kilka dni, a tu jest kilka miesięcy, a podczas testowania miba jako hosta kilka lat. To drugie jest nawet zrozumiałe, może tak mu się to potoczyło w jakiejś wersji wydarzeń, ale to pierwsze nie ma kompletnie sensu
@kulfon_wulkanizator: Tutaj wkrada się matematyka, zgodnie z danymi Departamentu Skarbu USA, średnia roczna inflacja między 1950 a 2018 to około 3,51%. To dosyć miarodajny wynik patrząc na to co się odwalało w gospodarce USA w tym okresie licząc okresy staglfacji z lat 70, dwa kryzysy energetyczne, szereg konfliktów zbrojnych oraz załamań giełdy, więc przyszła stopa inflacji niewiele się zmieni w następnych kilkudziesięciu latach. Część rzeczy w serialu pokazuje że akcja ma