Wpis z mikrobloga

Hej Potrzebuję pomocy z wybraniem dysku SSD oraz karty sieciowej dla tego modelu

https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-Y50-70-GTX-960M-IPS.143522.0.html

Szukam dysku SSD 250 gb w przystępnej cenie

Co do karty sieciowej, mieszkam na parterze. Router znajduje się na 1 piętrze zamknięty w szafie u gospodarza domu.
Fizycznie nie posiadam dostępu do routera .
Tu pojawia się mój problem . Ile kroć próbuję wejsć na w internety, pojawia mi się błąd

Brak połączenia z internetem
Wypróbuj te rozwiązania:

Sprawdź kable sieciowe, modem i router
Ponownie połącz się z Wi-Fi
Uruchom Diagnostykę sieci systemu Windows
DNSPROBEFINISHEDNOINTERNET

Włączenie diagnostyki sieci.. pomaga raptem na 2-3 otwarcia stron. ( można dostać depresji przy przeglądaniu internetu, tyle że staram się już nie reagować na ten komunikat)
Wytestowałem chyba wszystkie metody
-komendy CMD
- przypisanie stałego DNS
-restarty
-reinstalowanie przeglądarki i testowanie na innych
- Nawet już doszedłem do testowania internetu na linuxie..

Dzwoniłem do właściciela domu , przyszedł i za pierwszym razem zmienił jakiś kanał, nie wiem ocb ale net chodził 3 dni. Za drugim razem zrobił RR routera i znowu 3-4 dni i klapa.

Moja narzeczona używa telefonu siedząc właściwie obok mnie , na tel internet chodzi jej normalnie, tylko ja mam taki problem.

Zamówiłem na Media markt tp-link tl-wn823n usb wifi , będę testował , mam nadzieje że coś da.

Jeśli nie, mam nadzieje że ktoś mi doradzi co robić. Ogólnie nie mieszkam w Polsce, więc inne formy dostawy internetu na tą chwilę odpadają.

Czytałem dużo o karcie sieciowej którą posiadam, wiele osób ma z nią problemy. Czy możecie polecić coś mocniejszego ? byle by ten koszmar z DNS PROBLEM się skończył...

Zapomniałem dodać, posiadam kartę sieciową
Intel® Dual Band Wireless-AC 7260

#komputery #internet #dyski #windows10 #informatyka #wifi #siecikomputerowe #sieci
  • 4
tam podchodzi zwykły dysk na SATA. Jeśli ma mieć w miarę przystępną wydajność oraz dobry stosunek cenowy to polecam szukać Micron M1100 256GB (OEMowy odpowiednik MX300) bo można go bardzo często na x-kom wyrwać za 219zł. W regularnej cenie szału nie ma. Wtedy lepiej kupić Crucial MX300 lub MX500. Z budżetowych alternatyw to np SiliconPower S55 240GB ale ten wydajnością nie grzeszy zwłaszcza podczas intensywnego obciążenia