Wpis z mikrobloga

Kochani, zaraz idę pierwszy raz na siłownię. Nie jestem suchoklatesem, grubasem też nie, po prostu chcę poprawić moją sylwetkę. Niestety mam problem xD Nigdy wcześniej nie byłem na siłce, i nie mam zielonego pojęcia jak korzystać z urządzeń na siłowni, od czego zacząć, w jakiej kolejności ćwiczyć itd. Moglibyście mi pomóc, opisać jak wyglądają poszczególne urządzenia, jak ich użyć, i w jakiej kolejności? Zależy mi głównie na brzuchu i ramionach, nogi są zupełnie ok, bo od czasu do czasu biegam. #mirkokoksy #silownia #sport
  • 18
Najgorzej iść na siłownie nie wiedząc co robić. Najlepiej sie przygotować mieć już jakiś plan w głowie. Plus najlepiej robić złożone ćwiczenia na wolnych ciężarach niż ćwiczenia izolowane na maszynach.
@Tchibofamily szczerze mowiąc to tak, bo moje podejscie jest zupełnie inne a przedstawia się w ten oto sposób:
Najpierw wpisze w google, poszukam, rusze sam dupę i zobacze moze juz ktos pytal o takie odpowiedzi zeby innym nie zawracac gitary.
A jak nie znajde to dopiero spytam.
No ale cóż.
@Jasiu780: Idź pojeździj na rowerze 10 minut pobiegaj 10 minut potem się porozciągaj 10 i koniec twojej siłowni na początek. Jak chcesz koniecznie z ciężarami to zapytaj Pana trenera to ci pokaże jak się obsługuje maszyny. A w miarę upływu czasu spróbuj podstawowych ćwiczeń jak przysiad, podciąganie na drążku (chyba, że nie dasz rady to przyciąganie wyciągu do klatki piersiowej), wyciskanie na ławce i jakieś wyciskanie na barki sztangi lub hantli.
@Jasiu780: dla początkujących polecam FBW sakera

TRENING A
Przysiady 5x5
Wyciskanie Leżąc 5x5
Wiosłowanie 5x5
Wznosy bokiem 3x8
Biceps+Triceps 3x8
Allahy 3x8
Łydki 3x8

TRENING B
Martwy Ciąg Klasyczny 5x5
Wyciskanie Żołnierskie 5x5
Podciąganie Wąsko 5x5
Wyciskanie Wąsko 3x8
Biceps 3x8
Deska x3
Łydki 3x8

- Progresja ciężaru co trening
- Przy stagnacji -10% ciężaru i na nowo dokładamy
- Biceps i Triceps - ćwiczenia wg. uznania
- Łydki wykonywane z