Wpis z mikrobloga

Właśnie sprzedałem skina za 5 tyś zł. Przelałem sobie pieniążki na PayPal po czym na konto bankowe. Czy muszę to wpisywać przy rozliczaniu podatku? Dodam że mam 20 lat i jeszcze nigdy nie rozliczałem się z podatków ( nigdy nie pracowałem ( ͡ ͜ʖ ͡) ). Nie chcę mieć skarbówki na dupie za kilka miesięcy XD

#pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #podatki #gownowpis
  • 9
Sprzedaży telefonu na allegro chyba nikt do takich pitów nie wpisuje


@NicklasBendtner: Zgodnie z prawem powinno się. Ludzie tego nie robią, bo szansa wykrycia przez US jest znikoma. A nawet jak wykryją, to po prostu wysyłają ci pismo "słuchaj, zapomniałeś się rozliczyć, wyślij deklarację w ciągu miesiąca to będzie git" i jak wyślesz to po sprawie (źródło: kolega miał taką sytuację).
@NicklasBendtner Od marca bodajże zwiekszyła się strefa wolna od podatku (do 12k rocznie chyba), wiec trzeba tylko zawiadomić że się zarobiło ale podatku nie odprowadza. Poprawcie jeżeli źle mówię, bo nie jestem pewien
@NicklasBendtner: Teoretycznie mogą ci wlepić od razu mandat (od 700 zł w górę), ale w praktyce jak pisałem wyżej, najpierw dają ci szansę żebyś się poprawił (czyli w twoim przypadku wysłał pocztą wypełniony formularz pit-37) i jak to zrobisz to masz spokój.

Chociaż nikt ci nie zagwarantuje, że w przyszłym roku nagle praktyka się nie zmieni i nie zaczną od razu wlepiać mandatów...