Wpis z mikrobloga

@Kadet: tylko w moim regionie jak ostatnio przeglądałem oferty pracy znalazłem aż jedną z C++. Reszta to Java, lub C#, bardziej Java. Dlatego chciałbym narazie dostać pracę i później klepać kod w C++ w wolnym czasie i szukać coś w tym kierunku. A C# jest chyba bardziej podobny do C++, stąd też moje pytanie do ludzi bardziej doświadczonych w tym temacie.
Ja bym na twoim miejscu ogarniał jednocześnie C# i C++. Dzięki temu dobre poznasz różnice między tymi językami i łatwiej się tego nauczysz niż jakbyś najpierw dobrze poznał jeden a potem drugi. C# jest dość łatwy więc szybko się go nauczysz, C++ wymaga trochę więcej wysiłku.
@DyskTysionc: Nie ma znaczenia czy C# czy Java, żaden z nich IMO nie daje żadnego bonusu do nauki C++. Jak chcesz mieć robotę w C#/Java i uczyć się na własną rękę C++, to naucz się albo C# albo Java, dorwij tę robotę i ciśnij sobie ten C++.

Ewentualny plus C# w kontekście tego że to pod game dev robisz jest taki że C# zdaje się jest też jedną z opcji przy
@DyskTysionc: Istnieją pewne niskopoziomowe aspekty C#, które są bliższe cepowi niż Java (C# pozwala np. na operowanie na wskaźnikach, niedawno dodano Span, który pozwala na wydajniejsze niskopoziomowe zarządzanie pamięcią np. przy operacjach na tablicach, o ile mi wiadomo, Java nie ma też przeciążania operatorów), ale składniowo Java i C# to bardzo podobne języki. Nie znajdziesz tu festiwalu template'ów i wskaźnika na referencję na wskaźnik na smart pointer na templatkę na coś
@DyskTysionc: Jest bardziej podobny tylko na tym poziomie, który nie ma żadnego znaczenia - składniowym, a i tu nie odbiega od javy jakoś bardziej. No i że jawnie musisz deklarowac metody jako wirtualne.

Na Twoim miejscu pouczyłbym się C++ na start bo podstawy w większości języków są podobne, więc nauka i tak nie pójdzie na darmo - if w C++ i w C# działa identycznie, tak samo pętle itd, a zaczynając
@Kadet: zapomniałem dodać, że ja nie jestem taki totalnie zielony w programowaniu. Już programowałem trochę w C++, później w C#, później w Javie, teraz przez projekty zabrnąłem bardziej w C#, ale zastanawiam się nad powrotem do Javy, bo raz, że ofert pracy u mnie jakby więcej niż z C#, i dodatkowo wiem czego się uczyć po kolei, a z C# to wiem żeby uczyć poprostu C#, a co dalej, jakie technologie
@DyskTysionc: To idź w Javę jak Ci bliższa - pod względem podobieństwa do C++ nic Ci to nie zmieni, kluczowych aspektów z którymi masz w C++ doczynienia i tak nie ma w obu tych językach. Więcej by Ci dała nauka czystego C i asemblera.
@miki4ever: parę dobrych lat temu robiłem mody do pewnej gry i była fajna zabawa. To w ogóle rozpoczęło moją przygodę z programowaniem i chęć podjęcia pracy w tym zawodzie. A teraz tak sobie myślę, że fajnie byłoby kiedyś programować gry.
@miki4ever: noi co ja mam Ci na to pytanie odpowiedzieć? Może to, że nigdy nie miałem do czynienia z programowaniem sterownika do parotonowej maszyny i nie wiem jak to jest. Może gdybym miał to bardziej mi by się to spodobało, nie wiem. Od zawsze miałem ambicję, aby dołożyć swoją cegiełkę w jakimś dużym projekcie pokroju Wiedźmin 3, może to.
@DyskTysionc: No dobra, ale taki Wiedźmin 3 to jest akurat malutki projekt w porównaniu z większością typowo biznesowych projektów IT.
Jak chcesz brać udział w dużym projekcie to leć do jakiegoś IBM lub Comarcha i na starcie dostaniesz sporo większa rzecz od jakiejkolwiek gry.