Wpis z mikrobloga

Głupia sytuacja: Samolot do Hiszpanii jutro a dzieciak lat 12 nie ma aktualnego paszportu (bardzo głupie niedopatrzenie). W jaki sposób można najszybciej legalnie dostać się do samolotu? Jaki dokument wyrobić, jaki wniosek czy coś? Tymczasowy dowód osobisty/ potwierdzenie tożsamości czy coś tego typu? Sieć samolotów to Rynair. Pomocy ()
#pomocy #kiciochpyta #samolot #wakacje #prawo
  • 94
@SilentSan: Powiem tak, że można jeszcze liczyć na łut szczęścia. Kiedyś też tak leciałem do niemiec. Koleś w Polsce na lotnisku tylko popatrzył na zdjęcie i mnie puścił. Udany lot. Z powrotem, już nie było tak pięknie - nawet ładna niemka, ale chyba nie umiała po angielsku, darła się przywołując chyba ducha hitlera. Musiałem się wycofać z bramek, tam poszedłem do dwóch celników. Już normalniejsi: - zu hause? , - ja.
@BajerOp Mirki maja racje. Latalam juz wiele razy. Zdarzylo mi sie kilkukrotnie, ze wchodzilam do samolotu bez sprawdzenia dokumentow ;) Pamietam dobrze, bo bylam tym faktem oburzona. Puerwszym razem bylo to lotnisko w Eindhoven w Holandii, i to 2 dni po zamachu terrorystycznym na lotnisku w Brukseli ;) Wystarczyl eektroniczny bilet ;)
A. Z samego rana złóż wniosek o tymczasowy dowód osobisty dla dziecka i zapytaj się ile to potrwa oraz kogo i w jaki sposób możesz upoważnić do odbioru. Ta osoba później wyśle Ci ten dowód kurierem do ESP.

B. Potem uderz do biura paszportowego. Zapytaj miłej pani, czy jest jakakolwiek szansa na wyrobienie paszportu dla dziecka od ręki, ew. wystawienie jakiegoś dokumentu zastępczego. Zapytaj czy jeśli złożysz wniosek o nowy to zatrzymają
@SilentSan: w 2015 roku nie wpuszczono mnie na pokład. Powód: data ważności dowodu osobistego skończyła się 2 dni przed wylotem. Także tego...
Nawet nie zjawiajcie się na lotnisku licząc na jakąkolwiek pobłażliwość w tej sprawie. Jakikolwiek dokument tożsamości z nieważna datą traktują jako brak dokumentu.
I nie słuchaj bajek, że może się uda.
Ja miałem zaświadczenie z Urzędu Miasta że wyrabiam nowy DO i gówno dało. Nawet akt urodzenia zabrałem ze
@qoszmar: @polskareprezentacja: Ogólnie to nie moja sytuacja tylko moich rodziców. Później postaram się zawołać wszystkich (jak ogarnę jak to zrobić automatycznie) żeby nie było niedomówień. Brat nie pojechał. Aktualnie jest u mnie i będę go pilnował do niedzieli. Rodzice sami ogarnęli bilety i jutro wylatują z Poznania. Nerwy, czas i kasa w plecy, no ale za błędy się płaci ( ͡° ʖ̯ ͡°)