Wpis z mikrobloga

Głupia sytuacja: Samolot do Hiszpanii jutro a dzieciak lat 12 nie ma aktualnego paszportu (bardzo głupie niedopatrzenie). W jaki sposób można najszybciej legalnie dostać się do samolotu? Jaki dokument wyrobić, jaki wniosek czy coś? Tymczasowy dowód osobisty/ potwierdzenie tożsamości czy coś tego typu? Sieć samolotów to Rynair. Pomocy ()
#pomocy #kiciochpyta #samolot #wakacje #prawo
  • 94
  • Odpowiedz
@bezlofficial: szczerze to troche dla picu ale to jest dokument ktory jest legitny, podobny do dowodu i moze przy odprawie jak jedzie do Hiszpani to do samolotu wsiadzie.
Najgorzej w hotelu ale juz jest na miejscu i go raczej nie deportuja.
  • Odpowiedz
@BajerOp: coo?! Czemu?
Ty byles kiedys na lotnisku??
Karta pokladowa jest potrzebna i tyle!
O dowod to Ci jedynie przed wejsciem do samolotu pytaja i to nie zawsze, dlatego “moze” sie udac.
To “dziecko” ma was 12 lat, takze umie tez mowic i jak ktos zapyta to powie ze dowod w domu zostawilo i tylko ojciec ma karty zdrowotne. Chodzi o potwierdzenie tozsamosci, bo to nieletni, wiec i tak pozostaje pod
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Sharan: wymogi rozporządzenia WE nr 2320/2002 Parlamentu Europejskiego oraz wydanego na jego podstawie rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowego Programu Ochrony Lotnictwa Cywilnego realizującego zasady ochrony lotnictwa

I idź gadać głupoty gdzie indziej.
  • Odpowiedz
@BajerOp: czytaj ze zrozumieniem a pozniej pisz o glupotach.
Gdzie ja napisalem ze dowod czy paszport nie jest dokumentem tozsamosci.
Ja tylko mowie, ze jak ich nie ma to jest szansa przejechac bez.
Zesralbys sie pewnie jakby sie gdzies znalazl bez dokumenty, pewnie by Cie nikt nie poznal i nie potwierdzil ze Ty to Ty bo papieru nie masz ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 38
@Sharan: nie ma szansy polecieć. Zero. I ty czytaj ze zrozumieniem, tylko i wyłącznie na podstawie tych dokumentów potwierdzana jest tożsamość, nie masz nie lecisz takie prawo.
  • Odpowiedz
@SilentSan: kilka lat temu w Bydgoszczy wyrabiałem paszport córce, nie zdążyłem do domu wrócić i dzwonili, że do odbioru. Wychodzi na to, że dziecięce wyrabiają w danym urzędzie, nie przez Warszawę. Ale pewnie trzeba byłoby kogoś ruszyć...A bez dowodu/paszportu nie wyjedzie na bank. Żadna karta biedronki, karta rowerowa czy nawet słynny paszport Polsatu nie pomoże.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Sharan: 0, bo to jest obowiązek agenta odprawy. Nikt nie wpuści Cię na pokład bez tego. W lotnictwie od 2001 nie ma żartów i niedopatrzeń. Jest to nierealne.
  • Odpowiedz
@BajerOp: ale pieprzysz chłopie, prawo jakie jest wszyscy wiedzą ale jak to w życiu bywa jest zupełnie inaczej, jak dużo polatasz to się przekonasz, nie zawsze sprawdzają dokumenty więc szanse są
  • Odpowiedz
@support: @Sharan: Zwariowaliście z tą kartą zdrowotną? Pół biedy jak ich nie wpuszczą do samolotu w Polsce - najwyżej wrócą do domu. Pomyśleliście co będzie, gdy w Hiszpanii to nie przejdzie? Jak wtedy wrócą? Nikt ich na litość nie przepuści. Nie ma dokumentu, to nie lecisz i koniec. Czasem nie sprawdzają, fakt, ale lot z dzieckiem na wakacje to nie miejsce na takie eksperymenty. Chcecie im zafundować wycieczki po Hiszpanii
  • Odpowiedz
@ms93: gdzie ja chłopie wspominałem o jakiejś karcie zdrowotnej? Mówię tylko że nie jest pewne że będą sprawdzać dokumenty..nawet często się zdarza że nie sprawdzają...OP już sobie sam niech skalkuluje czy warto ryzykować
  • Odpowiedz