Wpis z mikrobloga

Mirki, a właściwie #mikrokoksy. Zacząłem regularnie używać rollerów do mięśni bo mam ponoć PATOLOGICZNIE napięte mięśnie. Chyba coś pomaga, nie kłuje mnie (odpukać tfu tfu puk puk) już w plecach tak jak zwykło. Mam natomiast techniczne pytanie. Czy mogę rolować plecy płaskim rollerem jeżdżąc po nim de facto kręgosłupem? Podczas takiego masowania czuję i słyszę jak kręgi przeskakują (lub wskakują na swoje miejsce - mam nadzieję). Przynosi mi to chyba ulgę. Pytanie czy jest to bezpieczne? Jak się w ogóle rolujecie? Ja każdy mięsień po 30 sekund. Robić dłużej? Kiedy najlepszy czas na rollowanie? Ja robię po praktycznie każdym treningu, czasem dwa razy dziennie. Nie przesadzam aby?
Pozdrówki i oby was plecki nie bolały sportowe świry ( ͠° ͟ل͜ ͡°)
#silownia #masaz #fizjoterapia #rollowanieplecowzpiesmimordelizal
Piesmimorde_lizal - Mirki, a właściwie #mikrokoksy. Zacząłem regularnie używać roller...

źródło: comment_ubGdlaFOH5ELRgPG9VjcNWvsqLIwrCKf.jpg

Pobierz
  • 13
@Pies_mi_morde_lizal: odcinek piersiowy kręgosłupa na pewno mozna rolowac,robiłem coś takiego że próbowałem się odchylić maksymalnie i z wyciągniętymi rękami za głową dotykać ziemii głową.
Lędźwiowego raczej się nie roluje w ten sposób. Można się przechylić lekko na boki wtedy rolowac. Przy kręgosłupie lędźwiowym można sobie włożyć piłeczkę, wyczuć gdzie jest mięsień (czworoboczny?) i poleżeć przesuwając piłkę co jakiś czas.
30 sekund to chyba zbyt mało, na początku ciężko wytrzymać dłużej. Wydaje
@berti tak wiem o co ci chodzi. Prawdopodobnie zachodzi tu zjawisko kawitacji. Czyli ze rozpuszczone gazy (powietrze xd) pod wplywem naglego zmniejszenia cisnienia zostaja uwolnione

Co do drugiej czesci to sie nie wypowiem
@Pies_mi_morde_lizal Co do długości rolowania, to tak kilkanaście ruchów (pewnie wyjdzie max do 1 min) na mięsień. A jeśli jakieś mięśnie są bardziej spięte, to pracuje nad nimi do skutku w miarę do całkowitego rozluźnienia, czasem zajmuje to nawet 10 minut.
@Pies_mi_morde_lizal Nie, ból dalej jest. Chodzi mi, że mięsień dalej może trochę boleć, ale jest rozluźniony. Ja mam trochę #!$%@? kręgosłup i z prawej strony mam bardziej spięte mięśnie, niż z lewej (chociaż odkąd się rozciągam i roluje, to jest dużo lepiej), czuję to wyraźnie podczas rolowania i nad prawą stroną zawsze pracuję dłużej, aż do całkowitego rozluźnienia.