Wpis z mikrobloga

@Vasterek_: To ja rzucę przykładem w drugą stronę z czasów studiów. Koleżanka rozmawiała z wykładowcą: panie profesorze to, panie profesorze tamto. Na co on ze śmiechem ,,proszę mnie tak nie tytułować, nie jesteśmy w liceum" :)
  • Odpowiedz
widzę, że sporo osób tutaj zazdrości bo żeby być doktorem habilitowanym to trzeba mieć wysokie IQ


@AurenaZPolski: Z moich doświadczeń z pracy na uczelni to nie. W zasadzie każdy kto jest intelektualnie w stanie przejść przez studia i napisać pracę magisterską jest w stanie także zdobyć doktorat, habilitację i profesurę.

Jedyne czego potrzeba to determinacja i czas na czytanie, pisanie i robienie sobie układów. No i cierpliwość do małostkowych ludzi,
  • Odpowiedz
wysokie IQ


@AurenaZPolski: Ludzie z wysokim IQ pracują w prywatnym sektorze za ciężką kasę, ewentualnie pracują w sektorze prywatnym i prowadzą działalność dydaktyczną w ramach hobby. Spotkałem ze trzy takie osoby w trakcie mojej długiej (stanowczo za długiej XD) kariery uczelnianej. Większość zdolnych doktorantów po prostu wyparowywała po odbębnieniu obowiązkowego, twierdząc, że nie chce im się użerać z tym betonem (chociaż miałem relatywnie "luźny" wydział, strach pomyśleć, co działo się
  • Odpowiedz
Typowi polscy profesorowie, gigantyczny kij w dupie i przekonanie o swojej wielkości.


@tusk: Na podstawie wlasnych doswiadczen - w wielu przypadkach zupelnie odwrotnie. Im bardziej ktos sie sra o tytul tym bardziej dlatego ze ledwo sie do niego dochrapal, a tak naprawde nie umie NIC i swiadomosc tego gleboko siedzi

Na wykładzie też ci nie wytłumaczy w prostych słowach o co chodzi tylko używają jakiś trudnych sformułowań żeby nie zniżać się do poziomu plebsu.

Tu widze
  • Odpowiedz
@Vasterek_: Na wstępie do doktora, magistra doktoryzującego się - 'panie doktorze', do dr. hab. i wyżej - 'panie profesorze', a potem normalnie per pan. Szanuję pracowników wydziału i zdaję sobie sprawę ile musieli się napracować, żeby ten tytuł uzyskać. I wiem, że za tym tytułem stoi duża wiedza.

Co innego jak ktoś studiuje na jakiejś wyższej szkole robienia hałasu, gdzie prowadzący są z przypadku.
  • Odpowiedz