Wpis z mikrobloga

Niech mi ktoś powie dlaczego większość urzędów w Polsce jest otwarta w godzinach typu 7-15 od poniedziałku do piątku? Czyli dokładnie wtedy, gdy większość ludzi jest w pracy? I żeby coś załatwić, to albo musisz się z kimś w pracy zamienić (o ile jet taka możliwość), albo wziąć wolne, co już jest totalną paranoją? Dlaczego nikt nie wpadł na to, żeby urzędy były otwarte w bardziej przystępnych godzinach? Powiedzmy 8-19? Przecież tylu tych darmozjadów tam siedzi, że spokojnie zmiany po 8h ustawią.
#polska #urzedasstory #zalesie
  • 9
@mattheo1994: Coraz więcej urzędów wprowadza dni z późniejsą zmianą (do około godz. 20). Też się zawsze zastanawiałem dlaczego urzędnicy, nauczyciele w przedszkolach nie mogą pracować dłużej. Przecież Oni właśnie świadczą usługi i służbę dla pozostałej części społeczeństwa a nie "Sobie a muzom".
Tyle, że spróbój zaproponować takie zmiany "centralnie" (że np. urzędnicy pracują od 15 do 22). Będziesz równie "skutecznym" politykiem, co JKM. :-)
@dzidek_nowak: Szczególnie działy, które mają kontakt bezpośredni z interesantami powinny pracować w systemie zmianowym. Może kiedyś to do kogoś dotrze, że to dobre dla obu stron, skoro w końcu bywają wydłużane zmiany.
Niech mi ktoś powie dlaczego większość urzędów w Polsce jest otwarta w godzinach typu 7-15 od poniedziałku do piątku?


@mattheo1994: 90% urzędów z którymi miałem kontakt ma jeden dzień w tygodniu o innych godzinach otwarcia. Widocznie to wystarcza i nie ma sensu trzymać całego urzędu w pracy do godziny 19 żeby obsłużyć 5 petentów.