Wpis z mikrobloga

Dlatego właśnie nie lubię takich turniejów. Narzekacie na ich brak zaangażowania, a jako ogół jesteście najlepszym odbiciem tego, z czego szydzicie. "Jesteśmy najgorsi", "jaki wstyd", "tylko Arabia Saudyjska jest gorsza". Najlepiej to się #!$%@?ć, zakopać w lesie i w ogóle udawać, że wcale do Rosji nie pojechaliśmy. Nie mogę tego czytać. Mamy 180 minut do końca turnieju, 6 punktów do zdobycia, a tutaj już się zaczęło wieszanie psów - na Nawałce, na Lewandowskim, właściwie na wszystkich, nawet na Wiśniowskim z Łączy Nas Piłka i na żonach piłkarzy.

Właśnie tym różni się w Polsce piłka klubowa od reprezentacyjnej w swojej masowości. Kibic Legii, Lecha, Wisły albo Korony (ale podobnie ten mechanizm funkcjonuje na całym świecie) dobrze wie, że nie zawsze świeci słońce, ale żyje tym tydzień w tydzień. Pojedzie na wyjazd albo obejrzy w domu, zobaczy porażkę, za tydzień drugą, ale jest w tym całym sobą. Będzie darł ryja na stadionie, mimo że od miesiąca ten napastnik nie strzelił w lidze gola, a od dwóch tamten pomocnik nie był w stanie dobrze zagrać.

A kibic reprezentacyjny? 90 minut meczu z Senegalem i wektor zmienia kierunek - już nie "my wygrywamy", tylko "oni przegrywają". Już nie ma reprezentacji Polski, teraz jest tylko reprezentacja Nawałki - frajerzy, nieudacznicy, przynieśli wstyd. Wyłażą wszyscy ci frustraci i tylko czekają, żeby mocniej #!$%@?ć. Wyśmiać, wyszydzić, obrazić.

Podejrzewam, że gdyby mecz z Senegalem odbył się na Narodowym, to piłkarze na koniec dostaliby porcję gwizdów. Bo przecież szanowny kibic kupił kiełbasę, trąbkę, pomalował ryj i przyszedł na Lewandowskiego strzelającego hat-tricka.

A że się nie udało, to od teraz już nie jesteśmy kolegami i możecie nie wracać.

#pilkanozna #reprezentacja #mecz
Pobierz V.....o - Dlatego właśnie nie lubię takich turniejów. Narzekacie na ich brak zaangażo...
źródło: comment_ROPzvsWDMkfHEu5GQOscbbp0n0PnDZxQ.jpg
  • 56
@waro: nie chodzilo o porazke cwoku. Doinformuj sie zanim zaczniesz powielac te bzdury. Jakby chcieli sie #!$%@? z kibicami Legii, albo ze swoimi pilkarzami to by to zrobili. Nie chodzi o to, ze pochwalam rozwalanie stadionu, ale w pilce nic nie jest czarne i biale.
@czehuziom: Tak, tak - jak zawsze - chodziło o jakieś "wyższe cele". W tym przypadku był to niby protest przeciwko zarządowi Lecha.

Takie bajki możesz opowiadać gimnazjalistom.
@waro: nie no, tak wbiegli na murawe, bo im sie nudzilo. Lech nawet karnetow nie sprzedaje, bo nawet jakby kary nie bylo to kibice bojkotuja zakup karnetow do moemntu wyjasnienia sprawy z Jackiem Rutkowskim. Powiedz mi, ile burd przez ostatnich lat bylo na stadionie Lecha? Takich w ktorych bili sie kibice pomiedzy soba lub z policja. Nie chodzisz na mecze, a uwazasz sie za speca
@czehuziom: Wbiegli na murawę, bo chcieli zrobić małą zadymę i pokazać się z dobrej strony w świecie kibolskim. Tyle.

I nawet nie próbuj mi wciskać kitu, że chodziło o coś więcej.

Zadym generalnie nie było, bo nie było okazji. Ale jak się już jakaś natrafiła - to ją wykorzystali. Jak zresztą za każdym razem. I tylko, żebyś mi teraz nie tłumaczył, że chłopaki nerwowe były i poniosło za bardzo emocjami. Byli
@Venro: a bo to tak u nas tylko? Niemcy po swoich zawodnikach NA PEWNO nie pojechali. xD a u nas jest podwójnie za co, bo tak słabo ich grających to ostatnio raz widziałem na euro 2012 a i tam bywało lepiej. Przecież się tego oglądać nie dało. To jak wczoraj grala Arabia, Maroko czy Iran, tak nasi powinni grać przegrywając 1:0. A wy se brońcie dalej, że tylkovprawdziwy, powtarzam, prawdziwy kibic
@waro: Lech w swiecie kibicowskim nie musi niczego udowadniac. Chodzi, o te cala zenade i robienie kibicow w ch... od paru lat. Wiadomo bylo, ze nasi kibice byli gotowi na zrobienie wjazd, gdyby wklady do koszulek nie daly dupy z legia to pewnie wjazd bylby po meczu, a tak czy walkower czy przegrana w 90 minut nic juz nie zmienily. Niestety, ale kibice maja ograniczone pole mozliwosc do zaprotestowania.
Szczególnie kibice Lecha z wielką godnością znoszą porażki!


@waro: ja sie dziwię że dopiero teraz zareagowali. 5 lat w zasadzie samych upokorzeń a i tak zawsze byli przy drużynie. Z resztą sam dym nie był skierowany do piłkarzy.