Wpis z mikrobloga

@vteq: ja mam nikona od 3 lat i nie planuje zmieniać na inną markę. Aparaty tej marki mają dobre parametry i szeroki wybór obiektywów i innych akcesoriów. Dodatkowo warto wspomnieć o szkoleniach i kursach jakie organizuje Nikon. Polecam
  • Odpowiedz
@voyageur: Jeszcze się do kupowania nie zabieram bo na razie mam za mało kasy ale zastanawiam się dlaczego BARDZO dużo ludzi nagrywa filmy Canonami i ogólnie tych Canonów jest jakby więcej.

W dalszej przyszłości chce kupić aparat do nagrywania filmów i robienia time-lapse. Myślę, że do 2,5-3tys.
  • Odpowiedz
@vteq: Nikon do reportaży, Canon do portretów. Canon ma tańsze szkła, ale Nikon ma je ciut lepsze (choć nie zawsze). Nikon ma więcej zoomów, a Canon więcej stałek. Obie różnią się plastycznością obrazu, ale nie różnią się już prawie poziomem szumów na wysokich czułościach.

W ogóle, kurde, wybierz ten system, do którego masz dostęp do szkieł - jeśli masz 3,4 kumpli co mają Canony to bez sensu brać Nikona.
  • Odpowiedz
@marwiec: Mogłeś to napisać. Dla normalnych zjadaczy chleba, którzy chcą kupić aparat reporterski, Nikon nie ma nic ciekawego do zaoferowania.

@vteq: Za 2,5-3tys spokojnie coś kupisz, ewentualnie później dokupisz sobie lepsze obiektywy.

Weź pod uwagę to, iż największy wpływ na jakość zdjęcia ma fotograf, później szkło, na końcu puszka.

Nie wiem, jak tam u nich wygląda sprawa z nagrywaniem filmów, ale zainteresuj się Soniaczami. Dobry sprzęt.
  • Odpowiedz
@voyageur: Sony dobre? Bitch please... Nikomu nie polecałbym ani Sony ani Olympusów. Mi kojarzą się one z szumami, niską ergonomią użytkownia, tanim wykonaniem... A Olki dodatkowo z beznadziejną matrycą. Canon, Nikon i Pentax - jedyne trzy firmy godne uwagi moim zdaniem. Pentax nie ma FF, więc jeśli o FF chodzi to tylko Nikon i Canon. Żadne tam Soniacze sroniacze...
  • Odpowiedz
@marwiec: jakbym teraz sobie kupował tanią lustrzankę, zapewne byłaby to Alfa 200 albo coś podobnego. Już ją miałem i byłem zadowolony. Podobnie jak z Alfy 850. Do tego Sony ma szkła Zeissa <3
  • Odpowiedz