Wpis z mikrobloga

@Uranowy_Janusz: 2 rok studiow i chcialbys w zawodzie pracowac? Troche tak srednio, bo w polowie 4 letnich studiow, to za przeproszeniem nadal gowno wiesz. Moze najpierw jakies praktyki, staze, cokolwiek, zanim bedziesz wbijal na konstruktora, inz produkcji itd...
  • Odpowiedz
  • 1
@Uranowy_Janusz myślę, że kolega wyżej ma rację. Pracy raczej nie dostaniesz, chyba, że masz jakieś specjalne kwalifikacje. Myślę, że warto uderzyć do aeroklubow bądź firm o podobnym charakterze /zakresie działalności i tam aplikować na staże, może nawet uda się załatwić coś płatnego choć tyle, żeby mieć na dojazd. Myślę, że takie coś dość mocno zaowocuje kiedy studia skończysz i będziesz szukał pracy. Ja osobiście myślę, że lepiej teraz nawet za pół darmo
  • Odpowiedz
Pracy czy stażu/praktyk? Jesli pracy to nigdy w zyciu, na papierze masz tylko mature więc nikt Ci nic sensownego nie da. Na drugim roku ciezko mowic o jakimś zawodzie, a specjalnosc dopiero zaczynasz.. :) Praca w Borgu bez kilkuletniego doswiadczenia odpada, staz startujac z ulicy tak samo. Platne staze oferowali dla kilku zwyciezcow konkursu (ogolnopolskiego) na opracowanie konkretnego rozwiazania dla przemyslu, lub na przyklad z projektu unijnego PO WER, gdzie dosatają kase
  • Odpowiedz
@Uranowy_Janusz: BorgWarner to trochę inna branża niż Twoje studia bo motoryzacyjna. Z własnego doświadczenia wiem, że w Borgu najlepiej złapać staż, a dopiero potem praktycznie z otwartymi ramionami biorą do pracy. Myślę, że w innych firmach będzie podobnie, ale nie licz na etat będąc na drugim roku studiów.

Popytaj na uczelni o Power staż - staże szansą na zatrudnienie. Tak to się chyba zwało. Uczelnia płaci, 360 godzin do wyrobienia, a
  • Odpowiedz
@PurpleHaze praktyki zaczynam od następnego miesiąca, jak po takich "wolontariatach" pracodawca zatrudniający patrzy na praktykanta? W sumie trochę czasu obie strony zainwestowały... Niestety za doświadczenie nie kupię paliwa a na uczelnie muszę dojeżdżać ok 2h dziennie.
  • Odpowiedz
  • 0
@unicycle-qxy No co ty, w Borgu przecież na niektóre posady przyjmują każdego. Ogólnie warto tam wystartować na początek na jakiekolwiek stanowisko bo jest dużo rekrutacji wewnętrznych i jak jesteś kumaty to można szybko awansować.
  • Odpowiedz
@psychku: Włóż w własny rozwój tyle pracy co programista pracujący na 2 roku studiów, wtedy pogadamy. Zapewniam, że nikt nie zatrudni studenta informatyki z 2 roku jeśli jego wiedza będzie się ograniczać do tego, co wyniósł ze studiów. Swoją drogą skoro programowanie nie jest ciężkie, to czemu sam tego nie robisz tylko tracisz czas za marne pieniądze? ;)
  • Odpowiedz
@psylo: Bo fajnie jakby każdy robił to co mu się podoba, nie będę szedł na programownie, bo to mnie nie ciągnie jak mbm. Wątpie, że jakiś konstruktor, budowlaniec, zostanie zatrudniony na stanowisko, bo miał tyle samo wkładu własnego. Prawda jest taka, że można się spokojnie programować nauczyć korzystając z internetu, czego o innych studiach nie można powiedzieć, bo internet Ci nie powie jak zrobić dobrze projekt i jak co się programuje
  • Odpowiedz
@psychku: Tak samo wiedza budowlańca czy konstruktora samolotów nie jest czarną magią, skoro 5 lat studiów jest w stanie przygotować do tego człowieka. To, że akurat programowanie to typ wiedzy, który można ogarnąć samemu wkładając w to OGROM pracy (podobnie jak finanse, prawo itp) nie oznacza, że jest to łatwy zawód. Mało tego, sam zatrudniam programistów i powiem szczerze, że to jest o tyle trudna działka, że same studia to tylko
  • Odpowiedz
@psylo często po studiach na konstruktora dostaje się 2.2k na rękę, a podwyżkę po 3 latach, bo coś się juz wie. W IT to po 3 latach chyba już seniorem się jest xddd
  • Odpowiedz
@psychku: Jeśli się jest ogarniętym i inwestuje się bardzo dużo własnego czasu po godzinach w rozwój to tak, nie jest też specjalnie trudno zarobić 10k+ po tych trzech latach jeśli na to zapracujesz. Ale są też tacy co siedzą po kilkanaście lat i więcej w jednej firmie typu asseco i guzik potrafią oraz guzik zarobią, ale za to komfort i ciepła posadka jest. Także wszystko zależy od człowieka, jego ambicji i
  • Odpowiedz