Wpis z mikrobloga

Mirki,
nie byłem u spowiedzi od bierzmowania (16 lat); teraz muszę iść do spowiedzi, żeby na spowiedzi przedślubnej powiedzieć, że ostatni raz byłem u spowiedzi z 2 miesiące temu + zebrać podpis.
Czy spodziewać się jakichś hardcorów? W sensie "czemu synu tyle lat, etc.?"

Nie jestem wierzący, szopkę odstawiam dla narzeczonej. Jej będę ślubować.

Nie, nie bierzemy jednostronnego ślubu, bo u jej rodziny jest to niedopuszczalne.

#religia #katolicyzm #wiara #slub
malinblue - Mirki, 
nie byłem u spowiedzi od bierzmowania (16 lat); teraz muszę iść ...

źródło: comment_ysiqNlMUYrJbku10x6BPCwUnxyzyDPNu.jpg

Pobierz
  • 92
  • Odpowiedz
@malinblue: Ok, ja rozumiem, że szopka dla niej, pytam po co spinka przed samą spowiedzią? Co Cię obchodzi jak sobie ksiądz zareaguje na fakt, że od lat u spowiedzi nie byłeś. Trochę to przesada ;)
  • Odpowiedz
@malinblue: Pisałeś, że chodzi o długa przerwę w spowiedzi. Przecież nie musisz mówić, że nie wierzysz. "Tak wyszło" jest dobra odpowiedzią w konfesjonale :p
Jeśli pójdziesz wcześniej do spowiedzi (żeby najpierw coś ściemnić a pózniej żeby mieć podkładkę), to i tak będziesz musiał to przejść, tylko dwa razy xD
  • Odpowiedz
ponieważ in generall jestem osobą prawdomówną i nieoszukjącą.


@malinblue: nie jesteś skoro oszukujesz rodzinę narzeczonej i księdza. Z resztą nie powinno was obchodzić co myślą. Ślub jednostronny prawie niczym się nie różni. Babcie się może nie kapną a reszta bedzie postawiona przed faktem dokonanym. A jeśli teście są tacy toksyczni to tym bardziej nie powinniście się na nich oglądać tylko wyprowadzać od nich najszybciej jak się da. A tak i
  • Odpowiedz
Wierząca osoba ślubuje przed Bogiem


@malinblue: Nie, piszesz głupoty, ale skoro jesteś niewierzący to możesz nie wiedzieć.
Przysięgi podczas ślubu nie składasz Bogu, księdzu, czy urzędnikowi, tylko przyszłej żonie. Ksiądz jest tam jedynie jako świadek.
Sam jestem niewierzący, ale nie pochwalam tego co robisz. Skoro nie wierzysz i jesteś dorosłym chłopem to miejże jaja i powiedz o tym ludziom. Miej jakiś kręgosłup, a nie robisz tylko tak, żebt zadowolić ludzi
  • Odpowiedz