Wpis z mikrobloga

@kapibar: jeden gość z małym kontem zdosował całą sieć xDDD nody się wywaliły
zobacz w rogu
1027925 ddos gu2tembqgage {"memo":"ddos eos! short eos"}
1027915 ddos gu2tembqgage {"memo":"ddos eos! short eos"}
1027914 ddos gu2tembqgage {"memo":"come on! lets DDOS for free and short eos!"}
1027905 ddos gu2tembqgage {"memo":"ddos eos! short eos"}
1027895 ddos gu2tembqgage {"memo":"ddos eos! short eos"}
1027894 ddos gu2tembqgage {"memo":"come on! lets DDOS for free and short eos!"}
1027885 ddos gu2tembqgage
@megaloxantha: ok, to widziałem, ale za mało wiem o samej sieci, żeby to ocenić. Ile tam jest punktów do zaatakowania i jak je można stresować? Kopiąc bloki? Czy jakiś klasyczny DDoS po prostu? Jak jest koszt takiego ataku? Jakieś warunki dodatkowe trzeba spelniać? Tam jest PoS?
@Smule: hype właśnie umiera, tych dziur jest więcej. gość mógł poczekać na depozyty, podobnie jak chińczyki z exploitem.

a wiesz np, że tam trzeba poprosić kogoś o założenie konta? nie ma adresów jak w btc/eth, tylko masz imienne konta. Konto kosztuje $1. Więc nie możesz komuś nowemu po prostu wysłać.
@megaloxantha: W sumie to się to jakoś tym nie interesowałem, ale zobacz jak wysoko spompowali zwykły token. Na zwykłych obietnicach udało im się wjechać do top5. To teraz wyobraź sobie, że uda im się stworzyć sieć z której ktoś tam będzie korzystał i ogłoszone zostaną jakieś głośne airdropy. Pompa może być przeogromna
@Smule: EOS to było jedyne ico z wypłatą eterów podczas ico. Wszystko wskazuje na to, że robili recykling i pompowali sami siebie.
Czy będzie pompa to trudno powiedzieć, ale tak olali bezpieczeństwo że prawdopodobieństwo częstych wywaleń sieci albo wręcz włamań jest bardzo wysokie. Kiepski fundament na pompę.
Chińscy kandydaci na BP odmówili udziału w uruchomieniu mainnetu bo stwierdzili że jest tyle dziur że sieci nie da się zabezpieczyć i oni się
@Smule: To raczej na odwrót będzie, jak obietnice nie beda realizowane to będzie przecena, obietnice (i ich ewentualne realizacje) są już w cenie.
że tam trzeba poprosić kogoś o założenie konta? nie ma adresów jak w btc/eth, tylko masz imienne konta. Konto kosztuje $1


@megaloxantha: Tak samo na Steem jest.

Więc nie możesz komuś nowemu po prostu wysłać.


Tzn czego? :P
@megaloxantha: Jeśli działa jak Steem to nie musisz. Masz coś takiego jak MEMO (można szyfrować) czyli tytuł przelewu. Chyba, że masz inny przykład o jaki chodzi (w sensie musisz mieć konto na Blockchain, ale jedno konto może ogarniać wiele osób).
@fervi: z tego wątku

You cannot create a new EOS account on your own. Different from BTC private and public key structure. You will need to ask the exchange or your seller to create an account for you. When you transfer tokens, you will be transfering to an account name not to a public key. It costs about $1 to create an account.

All accounts can create new accounts, so it
@megaloxantha: W sensie nie do końca rozumiem problem. Ja wiem jak to działa, bo na Steem siedzę od roku (hmm ...). Ale czemu giełda ma zakładać konto to nie wiem.

Ogólnie wygląda to tak, że jest np. bittrex (konto). Każdy użytkownik ma własny kod generowany (np. 12 znakowy) i przelewasz z konta megaloxantha na konto bittrex z tym kodem jako tytuł przelewu i tak cię identyfikują.

Chyba, że problemem jest samo
@Smule: @megaloxantha: czy ja wiem sam sobie na eth generowalem klucze do eosa. Jak na start to jeszcze tam tragedii nie widzę ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak każdy nowy soft gdy startuje ma bugi . Co dziś to z tego co pamiętam miało mieć protekcję na ddos chyba ktoś z BP wyleci za jej brak. poole w btc też się ddosuja( ͡° ͜ʖ ͡