Wpis z mikrobloga

@pumpkinguy: kaloryczność mierzy się poprzez spalenie próbki i pomiar wydzielonego w tym procesie ciepła. Nic to nie mówi jednak o przyswajalności i procesie zamiany w tkankę tłuszczową. Można powiedzieć że trotyl jest wysokokaloryczny ale czy tuczy?
  • Odpowiedz
@pumpkinguy ale to nie są takie kalorie jak w jedzeniu. Alkohol jest zupełnie inaczej metabolizowany przez nasz orgamizm i nie jest trawiony tylko utleniany do aldehydu a potem do octanu.
  • Odpowiedz
@pywc: @Mo_xito: Prawda jest taka, że 99% mirkokoksów nie ma ambicji #!$%@? niewiadomo jakich wyników na zawodach, więc i tak alkohol należy wliczać do kaloryki codziennej michy. Tym bardziej, że alko najczęściej nie jest spożywane solo i często towarzyszy temu jakaś mniejsza lub większa szama.
  • Odpowiedz
@balrog84: sądziłem że dietetyka jest na wyższym poziomie ale wygląda na to że zamiast badać florę bakteryjna żołądka i enzymy to wszystko opiera się na blackboxowych testach - wrzucasz do 100 losowych żołądkow jakieś żarcie i patrzysz co wyjdzie
  • Odpowiedz
@pywc: @pumpkinguy: @Mo_xito: Etanol ma 7,1 kcal w bombie kalorycznej czyli urządzeniu do pomiaru tych magicznych kalorii. Tyle że, kalorie sie prawie całkowicie nie liczą a opisałem to już w paru artykułach na blogu:

https://edoergosumblog.blogspot.com/2016/01/czy-liczenie-kalorii-ma-sens-vol2.html

Wracając do alkoholu, tutaj trzeba rozróżnić różne "napoje alkoholowe" bo wódka będzie inaczej działać w organizmie niż piwo. Na piwo trzeba patrzeć też po przez farmakognozje ponieważ jest robiony na bazie roślin jak by
  • Odpowiedz
@ArturS88: Rzucę okiem na wpis zielonko, oby to był dobry content ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja generalnie w ogóle odchodzę od spożywania alkoholu bez większej okazji, trochę #ideolo, trochę #zdrowie.

Generalnie to jeśli już pić alko, to najlepiej w co uderzać, by jak najmniej strat dla organizmu wyrządzić? I ma na myśli kulturalne picie, a nie #!$%@? krowy wódki na łeb ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@pumpkinguy: To jest dość skomplikowane pytanie ponieważ nie można patrzeć na produkt tylko na relacje między produktem a Twoim organizmem. Każdy zna osobę która ma słaby teoretycznie tryb życia i diete a cieszy się zdrowiem jak i osobę co dba o siebie a i tak ma raka, i weź tu bądź mądry. Alko głównie wysusza, więc dobrze się nawadniać. Nie znam się na technologii robienia alko ale mój szwagier to artysta
  • Odpowiedz