Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
też tak macie u siebie że jedziecie przykładowo z ziomkiem jego autem, on za kierownicą, wy na siedzeniu obok jako pasażer no i podjeżdżacie po jego różowego, to ten różowy MUSI powtarzam MUSI siedzieć z przodu obok niebieskiego-kierowcy? XD pytam bo z rana odbywaliśmy małą podróż okolo 20 km (30 min) do miasta obok i wogóle o tym nie pomyslalem. Rozowy siadł z tyłu, nikt się nie odezwał. Ja mówię część Natalia co taka cichutka dzisiaj XD a Natalia tylko "cześć a nic". Atmosfera jakaś taka z dupy cały czas i dopiero ja zajechaliśmy, załatwiliśmy sprawy i mieliśmy wracać to po jedzeniu na maku w męskim wc niebieski się mnie pyta czemu jej nie zwolniłem miejsca XD czy w samochodach obowiązuje jakaś hierarchia miejsc czy coś w tym stylu czy to tylko jakiś przejaw staroświeckiego myślenia? #niewiemjaktootagowac

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 106
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jak sięgam pamięcią, to mialem podobną sytuację, jechalismy z kuzynem do Bełchatowa a z Łodzi odbierał swoją dziewczynę, która swoim fochem zakomunikowala kuzynowi, zebym to ja sie przesiadł do tyłu, oczywiscie to zlałem i kontynuowalem podróż z przodu. Kuzynowi po czasie ksieżniczka się znudziła i zerwali.
  • Odpowiedz
@bemol14: taka zasada obowiązuje w autach z szoferem typu - jeśli jesteś premierem i gościsz premiera innego rządu to dajesz mu siąść z tyłu po przekątnej od kierowcy jeżeli jedziecie razem. W autach prywatnych najbardziej prestiżowym miejscem jest to obok kierowcy.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania to tak a propos podwozek, mnie kiedyś znajomy nocą odbierał, mocno wstawiony byłem, jego różowa z przodu siedziała, kleje gadkę, jak ładnie wygląda, jak tam co tam, jak na uczelni, jak tam Matis, wytrzymuje dłużej niż 3minuty czy nie :D generalnie #!$%@? bo nawalony w trupa byłem, jeszcze dziwiłem się co tak cicho siedzi :P na drugi dzień się okazało że to jego matka była :D
  • Odpowiedz
A na wykopie jak w chlewie xD

Kolejność zajmowania miejsc wynika z zasad dobrego wychowania.

W przypadku gdy jedziemy z kimś znajomym lub rodziną, osoby najważniejsze w hierarchii zajmują kolejno miejsca: obok kierowcy, z tyłu po prawej, z tyłu po lewej i ewentualnie z tyłu po środku.

W
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania polecam zapoznanie się z zasadami savoir-vivre'u. Jeżeli jedzie się samochodem należącym do kierowcy, to najważniejszy pasażer (w tym wypadku partnerka) zajmuje miejsce obok kierowcy. Kolejne w hierarchii jest miejsce za pasażerem. Uważać się za ważniejszego od partnerki kierowcy mógłbyś tylko w przypadku gdybyś był jej ojcem lub matką.
Inaczej sytuacja wygląda, gdy jedzie się samochodem z wynajętym kierowcą. Wtedy najwazniejsze miejsce jest za pasażerem, a najmniej ważne z przodu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: ale jaki problem? Fakt że mógł coś powiedzieć jak wsiadałeś, jak ja jadę gdzieś z ziomkiem I jedzie z nami jego różowa albo wiem że będzie jechać to po prostu siadam z tyłu albo on mi mówi, nie czuję się przez to obrażony XD
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ja siadałam zawsze z przodu, ale to dlatego, że jak sadzano mnie z tyłu, to zaczynałam być zielona i mnie mdliło. Nie uważam, aby siedzenie z tyłu sprawiało, że zaburzona jest jakaś hierarchia, albo że nagle traci się "na wartości". Z resztą, zdarzało się, że na jakichś bardzo krótkich trasach siadałam na tyłach i wydawało mi się to normalne, nie sądziłam, że ktoś może robić jakiekolwiek problemy z tego
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania mój niebieski lubi jak siedzę z przodu w dłuższych trasach (gdzie skręcić, daj pić, daj kanapkę, daj gumę, sprawdź kto napisał itd xD), na krótkich nie ma to znaczenia. Dla mnie tymbardziej. No ale dla kogoś innego widocznie ma. Najgłupsze z tego wszystkiego jest to, że wolała całą drogę z fochem siedzieć zamiast na początku powiedzieć "Hej, Anon, wypad z mojego miejsca" czy cokolwiek innego... ))¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania w sv jest taka zasada, że obok kierowcy siada najważniejsza osoba np. mama, babcia czy żona
Niemniej jako trzeci pasażer siadam z tyłu bo po prostu ustepuję wyższej osobie, żeby miała wygodnie
  • Odpowiedz