Wpis z mikrobloga

W Polsce niejednokrotnie widać tendencję ludzi którzy jak już noszą się alternatywnie to muszą koniecznie mieć całą garderobę jak to się u nas w kraju mówi "od Niemca z wysyłkowego". Nie mam nic przeciw kupowaniu takowych elementów garderoby, ale jeśli ubierasz się tylko w EMP shopie, Queen of Darkness itp to wiedz, że nie tylko ty i w efekcie każdy większy spęd festiwalowy zamienia się w paradę klonów w tych samych łachach.

A tymczasem można uzyskać odpowiedni efekt o wiele skromniejszymi środkami finansowymi (tak, bo "Niemiec" trochę sobie liczy za wdzianka) i o wiele bardziej zindywidualizowany. W latach 80tych goth/waver/grufti/deathrocker mniej lub bardziej regularnie nawiedzał wszelkiej maści "lumpexy" jeśli akurat w jego miejscu na świecie takowe występowały, jak również samodzielnie przerabiał różne elementy garderoby nadając im o wiele bardziej indywidualny charakter.

Dlatego ilekroć słyszę, że kogoś "nie stać" na "ubieranie się gotycko" to mu mówię, że to jest tańsze niż ubieranie się wyłącznie w Rreserved, czy inne Carry, H&M, C&A itp, w których najczęściej takowe osoby widzę.

#goth #diy #punk #deathrock #coldwave #diy #moda #modameska #modadamska #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow #lumpeks #secondhand
Pobierz
źródło: comment_bPzfaTI0AKnfXcVLwO0dsWH89ltmucTc.jpg
  • 4
@Dusza_Jest_Chaosem: m.in. CePa miałem na myśli. A przecież wystarczy para spodni, koszulka, może kamizelka, trochę agrafek i para rajstop do podarcia i założenia na ramiona i mamy efekt o niebo lepszy niż parada plastikowych pseudo wiktoriańskich kreacji płci obojga, z których każda suknia i frak była pewnie w cenie kilkuset zeta plus koszty wysyłki. Ja w cenie niejednej z takich kreacji mogę skompletować w lumpie kilkanaście zestawów ala tradgoth/new romantic. No
Pobierz
źródło: comment_NBoGQ7YsqM3W7LjcBAEStlYQ2z5iE7Sw.jpg
A przecież wystarczy para spodni, koszulka, może kamizelka, trochę agrafek i para rajstop do podarcia i założenia na ramiona i mamy efekt o niebo lepszy niż parada plastikowych pseudo wiktoriańskich kreacji


@goth_pl: Oczywiście, że tak i tak wlasnie było na tym festiwalu w latach kiedy zaczynałem tam jeździć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Dusza_Jest_Chaosem: no właśnie ilekroć oglądam sobie fotki punków i zimnofalowców z lat 80tych i 90tych z Polski a potem patrzę na to co mamy dzisiaj to w głowę zachodzę co się stało, że za prlowskiej biedy można było się starać, a teraz mamy w zasadzie paradę połyskujących poliestrem gotowców. Podczas, gdy w sąsiednich Niemczech wciąż ma to ręce i nogi. A po tej stronie granicy jakoś nie. W Polsce zaszło to