Wpis z mikrobloga

Czesc mirki,
Jakie ksiazki polecacie do nauki na certyfikat maklera papierow wartosciowych od knfu?
To ze jajuga to wiadomo, a co jeszcze? ;)
I czy wie ktos moze gdzie znajde terminy kolejnych egzaminow na maklera? Szukalem na stronie knfu i nic nie bylo :/

I jeszcze co do cfa. Jak uiszczam oplate rekrutacyjna to ten instytut mi wysyla jakies materialy czy cos? Bo cos tak slyszalem, ale nigdzie nie mialem potwierdzenia na oryginalnej stronie cfa. I jakie ksiazki sa podstawa do zdania cfa? Slyszalem o tym Schoserze czy czyms ale 650dolcow materialy kosztuja.

Z gory dziekuje za pomoc ;)

#finanse #cfa #makler #inwestycje #inwestowanie #ekonomia
  • 14
@kennyskrrt: Z hulla to tylko strategie opcyjne. Ja do Jajugi nie zaglądałem, ale też coś ze studiów pamiętałem więc nie musiałem. Uczyć zacząłem się na początku sierpnia, a zdawałem chyba na początku listopada, więc jak się postarasz to zdążysz, szczególnie że teraz znów jest wysoka zdawalność. Ja akurat trafiłem na zmianę komisji przygotowującej pytania i było nieco trudniej. Przerób wszystkie testy z zeszłych lat, to będziesz wiedział czego się uczyć. Jak
@poczekaj ok, dziekuje za info ;)
Bo wlasnie teraz pracuje w banku inwestycyjnym oraz studiuje, i wlasnie przez okres wakacji chcialbym przycisnac tego maklera zeby go zdac w pazdzierniku/listoladzie.
Najgorze bedzie jak zdam tego maklera, a potem nie bede mial zycia bo praca i studia, wiec bede mial ograniczony czas co do nauki cfa :/
@kennyskrrt: Spoko, ja własnie też wykorzystałem do tego swoje wakacje, jak się później okazało to ostatnie, bo od kolejnego roku studiów pracowałem już na pełen etat. CFA da się zrobić pracując, wiec dasz radę.
Matematyka na maklerze jest prosta. W kilka dni ogarniesz wszystkie zadania. Z obliczaniem kursów giełdowych jest podobnie. Potem pozostaje 2 miesiące szlifowania tego żeby robić na czas i robić bardzo dokładnie. Jak się zmęczyłem robieniem zadań, to
@kennyskrrt: Do CFA najlepszy jest Schweser i najlepiej kupić pakiet z QBank Quiz, bo to bardzo dobra sprawa, masz pulę prawie 4 000 pytań (w formie testu A, B, C i wyjaśnieniem). Oryginalne materiały CFA są bardzo obszerne i ciężko przez nie przebrnąć, a dostajesz je od razu na swoim koncie CFA (z tego co pamiętam to za wydruk trzeba dodatkowo płacić, ja tej opcji nie brałam).