Wpis z mikrobloga

#grubasy #przegryw #podatki

Czemu by nie dowalić podatku za bycie grubym, ulanym tłuściochem (nie mam na myśli osób otyłych przez chorobę)? Przecież grubasy zużywają więcej wody, więcej żrą, siedzą na dwóch siedzeniach w autobusie i zapadają na choroby przez swoją wagę i #!$%@? żarcie.

Czemu ja mam dbać o swoje zdrowie i być tak samo traktowany, a nawet gorzej, kiedy taki grubas żre paczkę czipsów na śniadanie, a w wieku 40 lat ma cukrzyce, miażdżyce i inne #!$%@?, przez co idzie do szpitala i leczy się za moje pieniądze?

To samo tyczy się palaczy papierosów! 40 lat kopcenia fajur, a w wieku 60 lat szpital, leczenie, dziesiątki tysięcy cebulionów żeby utrzymać przy życiu taką popielniczkę.

A jak taki frajer czekam zabieg rok czasu, bo nie ma terminów.
  • 12
@marciner: czemu by nie dowalić podatku za siedzenie na Mirko - taki Mirek siedzi i mirkuje gdy inni w tym czasie pracują, poza tym marnuje więcej prądu (bez sensu) a kto wie czy na pewno siedzi prosto i ma dobrze ustawiony monitor - bo jeśli nie to przed 40 ma zepsuty wzrok i wady postawy

Czemu ja mam dbać o swoje zdrowie i być tak samo traktowany, a nawet gorzej kiedy
@powaznyczlowiek: Akurat słabe argumenty, bo:
- mirkować można nawet w pracy, jeżeli wyrabiasz się ze wszystkim, przy okazji oszczędzasz prąd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- więcej prądu? zasilanie 50 tysięcy komputerów jest kroplą w stosunku do zapotrzebowania prądu na całe miasto
- jeżeli stosujesz się do zasad BHP przed komputerem to nie stanie Ci się krzywda

Ja piszę o realnym problemie. Problemie braku lekarzy i funduszy na
@panparowkazbiedronki: Nie chcę sobie psuć zdrowia na własne życzenie. Chodzi o to, żeby uświadomić ludzi, że otyłość, czy fajki to zło nie tylko dla własnego zdrowia, ale też dla społeczeństwa. A jeśli ludzi nie da się uświadomić, to czemu nie zniechęcić ich w inny sposób. Akurat przeciwko fajkom jest gro osób, które sukcesywnie podwyższają podatki na fajki. Jak widać gówno to działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@marciner ale wiesz ze jak gruby kupuje więcej żarcia to płaci więcej podatku? To samo z palaczami, kupują papierosy to płacą podatki. ))¯_(ツ)_/¯
@marciner: Nie wiem czy podatek, ale wyższą składkę zdrowotną jak najbardziej. Tak samo możnaby od pijących i palących. To bardzo nie fair, dbam o siebie (niewyczynowy sport, siłownia), nie palę, nie przyjmuję alkoholu ani innych narkotyków a płacę za "usługę" służby zdrowia tyle samo co spasiony koleś palący 2 paczki dziennie i zapijający wódą.

Oczywiście najuczciwszy byłby system prywatnych dobrowolnych ubezpieczeń zdrowotnych, ale skoro już mamy taki grajdoł jaki mamy, to