Wpis z mikrobloga

@Pol12345: Teraz krótki kurs teologii.Otóż wiele osób twierdzi, ze KK łamie II przykazanie:

4Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. 5Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan,… [Wj 20, 4-5]

Problem w tym, że Bóg wyjaśnił dlaczego jest to prawo:

14 W tym czasie rozkazał mi Pan uczyć was praw i nakazów5, byście je pełnili w kraju, do którego wchodzicie, by objąć go w posiadanie. 15 Pilnie się wystrzegajcie- skoroście nie widzieli żadnej postaciw dniu, w którym mówił do was Pan spośród ognia na Horebie - 16 abyście nie postąpili niegodziwie i nie uczynili sobie rzeźby przedstawiającej podobiznę mężczyzny lub kobiety, 17 podobiznę jakiegokolwiek zwierzęcia, które jest na ziemi, podobiznę jakiegokolwiek ptaka, latającego pod niebem, 18 podobiznę czegokolwiek, co pełza po ziemi, podobiznę ryby, która jest w wodach - pod ziemią.  [Pwt 4,14-18]

Prosta zasada ,,Bóg jest niewidzialny – nie malujcie go” Jednak według nauki o wcieleniu, Jezus-Bóg przyjął postać materialną

1 Na początku było Słowo,
a Słowo było u Boga,
i Bogiem było Słowo.
(...)
14A Słowo stało się ciałem
i zamieszkało wśród nas.

I oglądaliśmy Jego chwałę,
chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, [J 1,14]
18 Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, [o Nim] pouczył. [J 1,18]

 8 Rzekł do Niego Filip: «Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy». 9 Odpowiedział mu Jezus: «Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: "Pokaż nam Ojca?"  [J 14, 8-9]

Tak więc widzieliśmy Boga, więc możemy już malować i rzeźbić, nastało nowe prawo, dzieki nowemu kapłaństwu

12 Ze zmianą bowiem kapłaństwa musi też nastąpić zmiana Prawa. 13 Ten zaś, o którym się to mówi, należał do innego pokolenia, z którego nikt nie służył ołtarzowi. 14 Wiadomo przecież, że nasz Pan wyszedł z pokolenia Judy, a Mojżesz nic nie wspomniał o kapłanach z tego pokolenia. 15 Jest to jeszcze bardziej oczywiste i wskutek tego, że na podobieństwo Melchizedeka występuje inny kapłan, 16 który stał się takim nie według przepisu prawa cielesnego, ale według siły niezniszczalnego życia4. 17 Dane Mu jest bowiem takie świadectwo: Ty jesteś kapłanem na wieki na wzór Melchizedeka5. 18 Zostaje przeto usunięte poprzednie Prawo z powodu swej słabości i nieużyteczności. 19 Prawo nie dawało niczemu pełnej doskonałości, było jednak wprowadzeniem tylko lepszej nadziei, przez którą zbliżamy się do Boga. [Hbr 7,12-19]

Polecam poczytać dzieła św. Jana z Damaszku - Mowa obronna przeciw tym, którzy odrzucają święte obrazy. Obraz z III wieku ne. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ateizm #bekazateistow #bekazkatoli #wiara #religia #katolicyzm #mikromodlitwa #mirkomodlitwa #4konserwy
P.....5 - @Pol12345: Teraz krótki kurs teologii.Otóż wiele osób twierdzi, ze KK łamie...

źródło: comment_d5mNmhVgcZSeQMDLzItAPQ3bJnDvtH5A.jpg

Pobierz
  • 17
@Pol12345: W Talmudzie Rabini uzgodnili wszystko wspólnie, doszli do właściwych wniosków i je udowodnili, po to są opisane sporytobardzo dokładnie i dyskusje co który Rabbin miał na myśli
W Talmudzie Rabini uzgodnili wszystko wspólnie, doszli do właściwych wniosków i je udowodnili, po ti są opisane spory


@Tjhu: I co chrześcijan obchodzi opinia żydowskich rabinów? To niech Rabini przeczytają Nowy Testament i się na nim opierają XDDDD

Ty serio jesteś tak niedouczony, czy tylko trollujesz zgrywając ignoranta?
Jezus był Rabinem i żydem a nie chrześcijaninem


@Tjhu: Kolejna bzdura od niedouka.

Jezus od momentu chrztu z ręki Jana Chrzciciela nie był już żydem w rozumieniu nauk. Co więcej, co to za "żyd", którego "uczeni w piśmie" chcieli za herezje wysłać na śmierć?

Już sam Jan był tak wielkim odszczepieńcem, że rabini tamtych czasów nie uznawali go za swojego, a sam Jan skończył z obciętą głową.

Coś słaby to "rabin
Zgłoszonko (art. 196 kk)


@MagnaPomerania: nie wystarczy ci, ze pójdzie do piekła? To jest to słynne chrześcijańskie miłosierdzie? Gość będzie torturowany przez całą wieczność a ty chcesz go jeszcze po sądach ciągać? Przypomnisz mi co Jezus mówił o czynieniu drugiemu co tobie nie miłe?
nie wystarczy ci, ze pójdzie do piekła? To jest to słynne chrześcijańskie miłosierdzie?


@VodkaDestroyer: Najwięcej o tym miłosierdziu piszą tacy ateusze jak ty, tylko że zapomnieli o tzw. "braterskim napomnieniu". Mt 18, 15-17.

"Gdy brat twój zgrzeszy, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała
Skąd w ateuszach takie przekonanie o wszechwiedzy z religii, którą rzekomo mają w dupie? ¯_(ツ)_/¯

@MagnaPomerania: nie mam w sobie przekonania o wszechwiedzy z religii. Znam się trochę na religii katolickiej bo wciskano mi ją od dziecka. Dostrzegam jest sprzeczności i zło które wyrządza. Natomiast bardzo mnie ciekawi skąd w tobie przekonanie o istnieniu boga?