Wpis z mikrobloga

Mirki, dzisiaj na rozmowie kwalifikacyjnej mój kolega dostał do rozwiązania taką zagadkę. Wie ktoś może jak ją rozwiązać? Plusujcie dla większego zasięgu, większe szanse że się komuś uda ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oto treść listów, które wymieniali między sobą dwaj koledzy:

LIST 1.:
Arnoldzie,
zapytałem Henryka, ile lat mają jego dzieci. Odpowiedział, że Adam ma mniej niż 10 lat i ma co najmniej tyle lat, ile ma Bartosz, który ma co najmniej 2 lata. Dodał, że iloczyn wieku jego dzieci daje wiek mojego syna, Jacka. Natomiast suma ich lat daje wiek Twojego syna, Piotra. Ale to mi nie wystarcza. Muszę wiedzieć, ile lat ma Piotr. Prawdę mówiąc, nie miałem pojęcia, że masz syna.

LIST 2.:
Bernardzie,
informacje przez Ciebie podane też nie pozwalają mi na określenie wieku dzieci Henryka. Muszę wiedzieć, ile lat ma Jacek. Prawdę powiedziawszy ja też nie wiedziałem, że masz syna.

LIST 3.:
Arnoldzie,
w dalszym ciagu nie mogę określić wieku dzieci Henryka. Muszę wiedzieć, ile lat ma Piotr.

LIST 4.:
Bernardzie,
dalej mam za mało danych. Muszę wiedzieć, ile lat ma Jacek.

LIST 5.:
Arnoldzie,
dziękuję Ci, teraz już wszystko wiem. Muszę przyznać, że do czasu otrzymania Twojego ostatniego listu, sądziłem, że Adam jest starszy, niż jest w rzeczywistości.

Ile lat maja Adam, Bartosz, Jacek i Piotr?
#zagadka #hr #rozmowakwalifikacyjna #studbaza #matematyka #pytanie
  • 8